Чеський уряд підтримав законопроект про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для осіб однієї статі. 

Про це повідомляє  Знай.юа із посиланням на Reuters. 

Прем’єр-міністр Андрій Бабіш заявив в п’ятницю, що його уряд підтримує закон про введення одностатевих шлюбів. Але неясно, коли парламент може провести голосування, оскільки коаліція досі не сформована з моменту виборів в жовтні 2017 року. 

Чехія дозволяє гомосексуальним парам вступати в зареєстровані партнерські відносини з 2006 року. На відміну від сусідніх Польщі та Словаччині, Чехія є однією з найбільш світських держав Європи, і релігійні групи там мають слабкий голос.

Варто відзначити, що раніше відомі як Вован і Лексус російські пранкери Володимир Кузнєцов та Олексій Столяров від імені президента України Петра Порошенка поспілкувалися по телефону з депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс щодо визнання прав ЛГБТ-спільноти зраділа, через що євродепутат неабияк зраділа.

Як не дивно, але Хармс прийняла пранкерів за реальних представників українського президента.

Під час дзвінка жартівники розповіли депутату Європарламенту, що президент України Петро Порошенко нібито готує законопроект про визнання прав ЛГБТ-спільноти та одностатеві шлюби.

“Ми хотіли в першу чергу подивитися, як буде виплутуватися Адміністрація Президента України, це ж палиця з двома кінцями: якщо адміністрація спростовує цю новину, то значить, вона не підтримує позицію Євросоюзу, яка визнає права ЛГБТ-спільноти. Якщо ж, навпаки, погоджується , то виходить, що вона збрехала”, – сказав Столяров.

Пранкер зазначив, що Хармс зраділа сказаному.

Пізніше Кузнєцов заявив в інтерв’ю для журналістів, що вони хотіли підштовхнути Порошенко “до його європейської мрії”. І підтвердив, що Хармс “була щаслива почути” про законопроект.

Крім того раніше Європейський суд постановив необхідність визнання одностатевих шлюбів як причину для отримання посвідчення на проживання одним з подружжя, який не є громадянином Євросоюзу. Постанова стосується всіх країн-членів ЄС.

Необхідність цієї постанови стала актуальною після того, як влада Румунії відмовила ще в 2012 році в наданні дозволу на проживання одного чоловіка з одностатевого шлюбу з американським громадянством.

Термін “чоловік”, згідно з новою постановою Європейського суду, є обов’язковим для всіх країн Європейського союзу. Це стосується навіть тих держав, де законодавчо заборонені одностатеві шлюби.

“Держави-члени мають свободу дозволяти або не дозволяти шлюб між особами однієї статі. Однак вони не можуть перегороджувати свободу проживання громадянина ЄС. Відмова надавати одному з подружжя право на проживання на території порушує права людини”, – йдеться в постанові суду.

Німеччина стала 23-ою країною світу, що легалізувала одностатеві шлюби