Місяць тому у рамках однієї зі «Шкіл Толерантності» активісти та активістки Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» дебютували із власним творчім проектом — соціальною постановкою «Чат».
Вчора, 5 червня, у Дніпрі, ініціативна група продемонструвала акторську гру більш широкому глядацькому загалу та іншим учасникам та учасницям «Civic Media Lab» — міжнародного проекту, що об’єднує прихильників та прихильниць розвитку інноваційних медіа-форматів з Німеччини, Молдови, України, Білорусії, Росії, Грузії, Вірменії та Азербайджану.
У своїй соціальної постановці активісти та активістки «Гендер Зед» відобразили теми гомофобії та жорстокості віртуального світу у нестандартний спосіб. Шестеро підлітків обговорюють у соціальній мережі гомосексуальність однокласника. Поступово їхня розмова загострюється, а пізніше — призводить до трагедії.

Civic Media Lab 2017. Photo by Vlad Lemm
— Це дійсно було неймовірно. Я дуже хвилювався, адже на нас була покладена велика відповідальність –– презентувати наші напрацювання на міжнародному рівні, — розповідає режисер-постановник вистави Олексій. — Не дивлячись на те, що це вже наш четвертий виступ з дебютною постановкою, та позаду вже не один десяток репетицій, цього разу кожен з нас був зосереджений як вперше. Ми продемонстрували, як на мене, найвищій рівень командної роботи, та презентували «Чат» на гідному рівні. Окрема подяка від мене Анні Шапіро, яка надала нам можливість виступити на «Civic Media Lab-2017» та здобути цей неймовірний досвід. Публіка вразила: після вистави було небагато питань та зворотних зв’язків, але я бачив очі майже кожного з глядачів, які були переповнені різною гаммою емоцій, отриманих від п’єси. Саме цього разу я зрозумів, що інколи мовчання каже більше, а ніж купа слів. Попри це, після постановки, до мене підійшов чоловік та англійською висловив свій зворотній зв’язок: «Не дивлячись на те, що я не розумію російську, ви змогли передати емоції героїв та зачепити мене. Дякую Вам». Як на мене, це говорить про високий професіоналізмі команди, адже без слів передавати почуття та емоції – найвищій пілотаж. І я дійсно пишаюся бути частиною «Чесні Тобі». Тож далі буде.

Civic Media Lab 2017. Photo by Vlad Lemm
— В постановке я играю героиню, которая очень похожа на меня: толерантную девочку, которая выступает за мир во всем мире, но несмотря на это, только после десятка репетиций я наконец-то почувствовала, что справляюсь со своей ролью. Перед выступлением на «Civic Media Lab» я очень волновалась, ведь выступаем мы перед необычной для нас аудиторией – иностранцами. Хоть большинство из них плохо знают русский, зрителей во время выступления меньше не становилось, чего я опасалась. После окончания обратных связей было немного, что поначалу меня расстроило, а потом я просто посмотрела на всех присутствующих в зале и поняла, что, даже ничего не говоря, скорее всего из-за невладения русским языком, они очень удивлены, им наша постановка понравилась. — поділилась враженнями одна з акторок вистави — Анна.
Особливість вистави — її віртуальність, де глядачі та глядачки, споглядаючи постановку, слідкують за допомогою відео-проекції за перебігом подій в Інтернеті очами акторів.