З 3 по 5 липня на одному з майданчиків у місті Запоріжжі відбувся тренінг «Школа Толерантності з питань СОГІ та ВІЛ», розрахований на діючих психологів та психологинь, а також студентів та студенток відповідних факультетів старших курсів вищих навчальних закладів.

Залучившись підтримкою Посольства Королівства Нідерландів в Україні, захід спільно організували команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед», представники благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя» та громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія».

Цього разу до участі у Школі Толерантності» долучилися психологи та психологині з різних регіонів України – Донеччини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Чернігівщини, Одещини, Київщини та Запорізької області.

Під керівництвом досвідчених психотерапевтів/ок, у першому інформаційному блоці учасники та учасниці тренінгу розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОГІ), феномену гомосексуальності і трансгендерності. У другому блоці учасників та учасниць поінформували стосовно ВІЛ-інфекції, роботи з ЛЖВ (людьми, які живуть з ВІЛ), стереотипів щодо представників/ниць ЛГБТ та ВІЛ-позитивних людей. Окремим питанням у теоретичній частині тренінгу було вживання коректної лексики стосовно вищезгаданих груп людей.

У доповнення до теоретичної частини, учасники та учасниці виконали низку практичних завдань, під час чого оволоділи навичками консультування ЛГБТ та ВІЛ-позитивних людей.

У рамках тренінгу психологи та психологині здійснили два стаді-візити. Перший – до офісу «Гендер Зед», де усі охочі мали змогу поспілкуватися з «живими книгами» та співробітниками/цями фонду. Другий візит – до благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя» та консультаційного пункту при міському СНІД-центрі, де учасники та учасниці тренінгу ознайомилися з персоналом організацій та повсякденними питаннями, які вони вирішують.

– У меня остались яркие воспоминания об этих трех днях, проведенных в команде профессионалов, моих коллег «по цеху», – розповідає Ольга, учасниця тренінгу. – Эти дни были наполнены новой информацией, искренностью, энергией и, что для меня очень важно, – доверием. В группах мы развеивали мифы и стереотипы, устраивали мозговой штурм и развивали горячие дискуссии, шутили, поддерживали, плакали…

Наша группа посетила благотворительную организацию “Мережа 100% життя. Запоріжжя”, где познакомилась с Живыми книгами (для меня первый опыт работы в таком формате) и были гостями благотворительного фонда “Гендер Зед”, где нам тоже организовали встречу с людьми, имеющими разный опыт и свою историю. Нас учили профессиональные тренера и о нас заботились замечательнейшие организаторы, за что выражаю огромную благодарность

Жаль, что эту информацию знают не так много людей. Надеюсь, что мы, ваши ученики, внесём свою лепту в развитие этой темы в своих городах.

По закінченню тренінгу усі учасники та учасниці заходу отримали сертифікати про участь у тренінгу. У подальшому вони матимуть змогу позмагатися між собою у тематичному конкурсі міні грантів.