З 15 по 17 лютого в Запоріжжі пройшла «Школа Толерантності з питань ЛГБТ», участь у якій взяли практикуючі спеціалістки/ки мас-медіа та їх майбутні колеги — студентство відповідних спеціальностей українських вишів. До козацького краю вони прибули з різних міст: з Сум, Харкова, Мелітополя, Миколаєва, Черкас, Одеси, Києва, Львова, Фастова, Дніпра та Черкас.

Організаторами тренінгу виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» та громадська організація «Спілка молодих незалежних журналістів». Вагому підтримку організаторам надало Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина.

Для початку діючі та майбутні «акули пера» розглянули теоретичну частину, без якої професійно витримані матеріали на тему ЛГБТ не можливі: інформація про ЛГБТ, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, гомофобію, гендерну дискримінацію, тощо.

Надалі, разом з медіаексперткою вони напрацювали навички написання матеріалів на тему ЛГБТ із дотриманням стандартів професійної журналістики.

Зустріч із представниками ЛГБТ-спільноти у форматі «живої бібліотеки» допомогла присутнім закріпити матеріал та остаточно розвінчати упередження. Свої історії учням та ученицям «Школи Толерантності» розповіли небінарна людина та бісексуальні хлопець з дівчиною.

Ось які відгуки залишили учасники та учасниці «Школи Толерантності» у формі зворотнього зв’язку:

«Яскраво виражених гомофобів я найчастіше зустрічала серед чоловіків. Шкода, що вони були мало представлені на тренінгу, як учасники»

«Спасибо за вашу роботу. Гендер Зед выполняет хорошую, полезную и важную для общества работу».

Після підбиття підсумків заходу організатори вручили усім учасникам та учасницям сертифікати про завершення «Школи Толерантності».