Як передає Радіо Свобода, повідомлення про те, що вірус СНІДу вбиває більше молодих росіян, ніж рак і серцево-судинні хвороби і вийшов на перше місце серед причин смертності, викликало переполох у російських медіа. Повідомлялося, що минулого року в Росії від ВІЛ-інфекції померли понад 20 з половиною тисяч осіб у віці 18-44 роки. Сенсаційні цифри, які оприлюднив у своїй доповіді інститут Міністерства охорони здоров’я Росії за лічені хвилини було видалено з сайту і сама доповідь стала недоступною в структурі.

Минулої середи на сайті Центрального науково-дослідного інституту організації і інформатизації охорони здоров’я МОЗ Росії було опубліковано доповідь «Епідемічна ситуація по ВІЛ-інфекції в Росії в 2018 році». У документі йшлося про те, що минулого року від ВІЛ-інфекції померли понад двадцять з половиною тисяч осіб, переважна більшість із них – 76,7% – люди віком від 25 до 44 років.

Афиша

@afisha

 

Россияне от 18 до 44 лет умирали от ВИЧ чаще, чем от онкологии, заболеваний пищеварительной и нервной систем. http://amp.gs/rwXv 

Минздрав сообщил о смерти 20 тысяч россиян от ВИЧ за год. Позже доклад удалили

В 2018 году в России от ВИЧ-инфекции умерли 20,5 тысячи человек, говорится в докладе на сайте Центрального научно-исследовательского института организации информатизации населения Минздрава …

daily.afisha.ru

У порівнянні з 2017 роком показник смертності від ВІЛ збільшився на близько 2%. Але журналісти звернули увагу, що в результаті смертність від ВІЛ-СНІДу вийшла на перше місце і процитували дані доповіді.

«ВІЛ-інфекція в молодому працездатному віці (18-44 роки) виходить на одне з перших місць в структурі смертності населення (2018 рік). Від ВІЛ-інфекції в даному віці (без випадків смерті від зовнішніх причин) вмирає більше (15,8%), ніж від злоякісних новоутворень (13,1%), захворювань органів дихання (5,4%), травлення (14,9%) і нервової системи (3,6%), ішемічної хвороби серця (8,4%), цереброваскулярних хвороб (5,1%), туберкульозу (3,3%)», – мовиться в публікації. Всього за даними інституту, від ВІЛ-інфекції в минулому році померли понад 20,5 тисяч осіб.

У доповіді повідомлялося, що за минулий рік ВІЛ виявили майже у 86 тисяч росіян. При цьому російські епідеміологи повідомили, що 71% нових випадків ВІЛ-інфекції у дорослих та у 83% у дітей виявляються на ранніх стадіях, а тому хвороба краще піддається лікуванню.

Публікації в російській пресі з наведенням цих цифр спричинилися до того, що невдовзі доповідь, яку вже встигли процитувати десятки публікацій, зняли з офіційного сайту. Це помітили у російському фонді з боротьби зі СНІД-ом «СПИД. Центр». Ця недержавна організація розшукала доповідь і опублікувала її на своїй сторінці у Твіттері.

СПИД.ЦЕНТР@spid_center
 

Минздрав вчера удалил с сайта доклад о ситуации с ВИЧ в России, но мы его нашли! Публикуем его на всеобщее обозрение. https://www.dropbox.com/s/pflazpvxrvhxgvg/%D0%AD%D0%BF%D0%B8%D0%B4%D1%81%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%20%D0%BF%D0%BE%20%D0%92%D0%98%D0%A7-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8%20%D0%B2%20%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8-2018.pdf?dl=0&fbclid=IwAR0M5pwQ8S0NXf1sUHMh4j6eJuzaj0DLlMYs02I6LwKq75-I6eOMjfBOMVE 

Эпидситуация по ВИЧ-инфекции в России-2018.pdf

Shared with Dropbox

dropbox.com

Також незалежні експерти зауважили розбіжності у загальних цифрах хворих на СНІД у даних російських відомств. ​Росспоживнагляд повідомляє, що в Росії минулого року ВІЛ мало 1 007 369 осіб, а Міністерство охорони здоров’я – що тільки 896 тисяч. Як пише «СПИД. Центр», у відомстві постійно занижують число людей, що живуть із ВІЛ. При цьому, за статистикою, на 2018 рік охоплення лікуванням становив лише 42,4% від усіх ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Керівник федерального центру з профілактики та боротьби зі СНІДом при «Росспоживнагляді» Вадим Покровський повідомив, що і на цих хворих ліків може не вистачити, бо запаси ламівудину, основних ліків для пацієнтів із ВІЛ, у Росії добігають кінця.

За його словами, це сталося через те, що в середині липня постачальники втретє не вийшли на аукціони із закупівлі ліків, скаржачись на невигідні для них умови. Ситуація із закупівлями наблизилася до критичної і ставить під загрозу основні схеми лікування, повідомив Покровський. Він наголосив, що якщо ламівудин випаде з цих схем, то проблеми виникнуть у більшої частини пацієнтів.

Як повідомляє Російська редакція Радіо Свобода, нині, за словами епідеміолога, повних курсів лікування закуплено на 400 тисяч пацієнтів, в той час як в Росії їх число наближається до мільйона, і це без обліку хворих, які не звертаються за офіційною медичною допомогою. Пізніше того ж дня в МОЗ заявили, що державный контракт на поставку ламівудину все ж був укладений кілька днів тому, але повністю поставка завершиться тільки до листопада.

Як повідомила ізраїльська версія російського сайту NewsRu.com із посиланням на експертів, високий відсоток ВІЛ-позитивних пов’язують з великою кількістю споживачів наркотиків та низькою якістю медичної допомоги.

«Статистика показала, що частіше заражаються люди, старші від 30 років, і зазвичай при гетеросексуальних контактах. За словами експертів, багато заразилися, бо не використовують презервативи і не розуміють, що ця проблема може торкнутися їх безпосередньо, а влада рапортує про те, що ВІЛ в країні активно перемагають», – мовиться у публікації.

За офіційною російською статистикою, кількість регіонів, в яких ВІЛ-позитивні становлять більше від одного відсотка населення, збільшилася до тринадцяти. Найбільш неблагополучними з них виявилися Іркутська, Свердловська і Кемеровська області. Там хвороба виявлена майже у двох відсотків населення, тобто двоє зі ста жителів області.

Керівник Федерального центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Вадим Покровський назвав ситуацію в цих регіонах «генералізованою епідемією», тобто такою, що вийшла за межі «груп ризику» у загальну популяцію.

Хоча про те, що кількість ВІЛ-позитивних в Росії перейшла поріг 1%, повідомляли ще п’ять років тому, дискусії досі ведуться про те, як протидіяти хворобі.

СПИД.ЦЕНТР@spid_center
 

Прошло 30 лет, но в России, похоже, все осталось на том же уровне. Посмотрите небольшой документальный фильм о том, как боролись с ВИЧ/СПИД в СССР. https://youtu.be/9jLFlUEEfeo 

Нині в Росії понад 60% передачі вірусу відбувається статевим шляхом, але офіційний курс держави веде до того, що в країні відсутня інформаційна кампанія з цього приводу і пропозиції щодо сексуальної освіти наражаються на протидію політиків та чиновників.