У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону № 3316−1, який вводить кримінальну відповідальність за «пропаганду відмови від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти».
Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA, пише Новое Время.
Фактично законопроєкт народного депута Опозиційної платформи — За життя копіює зареєстрований раніше проєкт закону № 3316 щодо криміналізації злочинів ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ), який на розгляд внесла депутатка Ольга Василевська-Смаглюк від партії Слуга народу.
Наприклад, додати у КК статтю 161−1, згідно з якою публічні заклики та/або пропаганда відмови від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, позашлюбних і протиприродних статевих відносин та розпусти каратимуться штрафом від 3,4 тисяч до 8,5 тисяч грн для громадян і від 8,5 тисяч до 17 тисяч грн для посадовців або обмеженням волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи вести певну діяльність на строк до трьох років або без такого.
Такі самі дії, вчинені організованою групою осіб або які спричинили тяжкі наслідки, пропонують карати позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Адвокатка Оксана Гузь в коментарі ZMINA називає ініціативу Волошина невдало обґрунтованою, здійсненою без належного юридичного оцінювання чинних законодавчих норм і загрозливою для прав людини.
«Основна загроза — це обмеження права на свободу переконань, на вільне їх виявлення, на свободу шукати, одержувати й поширювати інформацію та ідеї. Це зазіхання на повагу до приватного та сімейного життя. Мені цікавіше, як автор бачить практичне застосування запропонованих ним норм. Як виглядатиме, наприклад, пропаганда позашлюбних стосунків? Чи розцінюватиметься як пропаганда відкрите проживання чоловіка і жінки однією сім’єю, але в незареєстрованому в органах РАЦС шлюбі? А якщо в незареєстрованому шлюбі, але в церковному?», — зазначає Гузь.
Те саме запитання, додає вона, можна поставити стосовно «протиприродних» статевих відносин.
На переконання Гузь, реєстрація такого законопроєкту є «досить недолугим способом завалити спроби закріплення в українському законодавстві відповідальності за злочини, вчинені з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності».