В останні весняні дні, 29-31 травня у Запоріжжі відбулася «Школа Толерантності з питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності».

До участі у ньому долучилися вчителі, директори, заступники директорів та шкільні психологи зі Львівщини, Полтавщини, Харківщини, Миколаївщини, Донеччини, Дніпропетровщини та Запорізької області. Загалом участь у тренінгу взяли 20 професіоналок та професіоналів різного віку та вченого звання.

Організований Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», захід проходив при підтримці Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

Від досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці дізналися вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, ЛГБТІ-людей, коректної лексики, камінг-ауту, актуального наукового погляду на феномен гомо- , бісексуальності та трансґендерності.

Особлива увага присутніх була зосереджена на створенні інклюзивного та безпечного середовища у школах, що в найбільшій мірі залежить як раз від вчительського колективу та адміністрації навчального закладу.

Наступною темою дня стали міфи та стереотипи про ЛГБТІ-спільноту, а також їх розвінчання. У цьому педагогам та педагогиням допомогла зустріч з «живими книгами» — пансексуалкою та не бінарною та квір-людиною.

Наступного дня учасники та учасниці «Школи Толерантності» заслухали міні-лекцію «Різноманіття українського суспільства: стереотипи, упередження та дискримінація». По тому присутні взяли участь у двох дискусіях: «Булінг і мобінг у навчальних закладах» та «Профілактика емоційного вигорання педагога: «турбота про себе».

Найкращий тренінг який я відвідував. Дякую організаторам за чудові емоції, позитив та необхідні знання! — відгукнувся про «Школу Толерантності» Михайло.

Тренинг прошел, а воспоминания остались. И фото с последнего дня 😉 Спасибо большое тренирам за обучение и отличные три дня работы! И группе за внеучебное время! — пише Наталя.

По завершенні тренінгу усі отримали сертифікати із зазначенням тривалості навчання в академічних годинах, що підтверджують їх участь у «Школі Толерантності».