Так чи інакше, кожен та кожна з нас щодня отримує інформацію з медіа-джерел. Випуск новин по радіо дорогою на роботу, перегляд стрічки соцмереж під час перерви, пуш-нотифікації браузера з «випадкових» підписок на сайти новин. За кожним словосполученням у цих інформаційних пазлах стоїть кропітка журналістська робота.

І якщо, наприклад, заангажованість політичної журналістики — доволі спірне питання, то матеріали на соціальні теми, дотичні до ЛГБТ та гендерної рівності, на нашу думку завжди мусять бути об’єктивними, збалансованими та неупередженими. Саме тому ми продовжуємо серію навчальних тренінгів для працівників та працівниць медіа-простору.

Так, 14-15 грудня відбувся тренінг на тему сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності у Кропивницькому. Співорганізатором заходу виступила громадянська організація «Турбота». Учасники та учасниці отримали вичерпну інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (СОГІ), обговорили стереотипи та міфи щодо ЛГБТ-спільноти, зосередилися на коректній лексиці та етичних нормах у журналістській роботі.

«Декілька років тому я побувала на тренінгах Гендер Зед на тему сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, а також гендерної рівності. А тепер я вже сама ділюся знаннями з цих тем. Мене дуже радує, що знання розповсюджуються далі і Україна стає толерантнішою», — відзначила Катерина Карпенко, тренерка заходу в Олександрії.

Аналогічні тренінги з питань ЛГБТ відбулися у Запоріжжі 10-11 та 24-25 грудня.

А 19 та 20 грудня тренінг з теми гендерної рівності відбувся у Олександрії. Його організувала команда порталу «Моя Александрія». Під час заходу відбулися не лише міні-лекції, а й практичні завдання з опрацюванням реальних журналістських матеріалів. На тренінзі учасники та учасниці обговорювали теми рівних прав і можливостей чоловіків і жінок на самореалізацію, просуванню по кар’єрних сходах, розподілу обов’язків з ведення побуту і виховання дітей.

«Ці дні були неймовірно насиченими. Я давно цікавилася цією темою, але дуже хотілося обговорити її з кимось ще. Нарешті це сталося. Я отримала багато важливої інформації, якою зможу оперувати у подальшому. Адже змінювати ситуацію можна лише точними фактами», — поділилася одна з учасниць тренінгу, Людмила.

«Це були наші останні тренінги у 2020 році. Через пандемію коронавірусу деякі заходи довелося перенести в онлайн-формат, а інші – провести з дотриманням карантинних норм. Ми сподіваємося, що світ найшвидше повернеться на круги своя і ми зможемо далі у повній силі просувати ідеї толерантності та недискримінації», — відзначив Ростислав Мілевський, директор фонду Гендер Зед.