12 лютого правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” передав Кабінету Міністрів України звернення громадян на підтримку законопроекту про цивільні партнерства для одностатевих пар.

Як пише Інформатор, представник «Нашого світу» Андрій Кравчук розповів таких звернень назбирали більше 500. Він також зазначив, що Кабмін протягом 20-ти днів має розглянути звернення й вирішити, чи законопроект про цивільні партнерства для одностатевих пар винесуть на розгляд Верховній Раді України.

Відповідний законопроект надасть одностатевим парам права на спільне майно, успадкування без заповіту, не свідчити проти одне одного в суді тощо.

Легалізація цивільних партнерств — один із пунктів виконання Плану дій у сфері прав людини. Незважаючи на власні зобов’язання розробити та розглянути такий законопроект до ІІ кварталу 2017 року, Кабінет Міністрів досі не визначився з виконавцем цього положення Плану дій у сфері прав людини. Нині офіційна позиції Міністерства юстиції така, що виконання цього пункту неможливе через численні звернення з боку місцевих рад, громадських і релігійних організацій, які вимагають припинити виконання ЛГБТ компонентів Плану дій.