Нове дослідження, предметом якого є ставлення до негетеросексуальних чоловіків та жінок у 23 країнах, виявило, що ставлення до лесбійок є більш прийнятним, ніж до геїв. Про це повідомляє NBC News.

Ми виявили, що ставлення до геїв є більш негативним в кожній країні“, — йдеться у дослідженні, яке було проведено трьома психологами Нью-Йоркського університету та опубліковане в грудневому випуску журналу Social Psychology and Personality Science.

ЛГБТ-люди стикаються з всеохоплюючою дискримінацією та ворожістю в усьому світі, оскільки одностатеві сексуальні дії все ще є незаконними у приблизно 70 країнах.

Загалом, дослідження виявило, що “ставлення до геїв та лесбійок сильно пов’язане з переконаннями про гендерну систему у більш широкому сенсі”.

Дослідження визначає “гендерні норми” як “широко поширені суспільні та культурні переконання, що розрізняють особистісні риси, поведінку та інтереси як відповідні та притаманні чоловікам чи жінкам, але не обом”. Тобто чоловіки і жінки, які відповідають нормам, сприймаються як “доповнення” один до одного, і це ідентифікує гетеросексуальний зв’язок як “необхідний і нормальний”.

Марія Лора Беттінсолі, головна авторка дослідження, сказала, що вона та її колеги були здивовані “узгодженістю взаємозв’язку між затвердженням гендерної норми та сексуальними забобонами”.

Незважаючи на те, що були деякі незахідні країни, які не відповідали цьому шаблону, більшість країн все ж відповдають йому“, — сказала вона.

Дійсно, в країнах, включаючи Китай та Індію, опитування встановило, що сильні гендерні норми насправді пов’язані з більшою толерантністю до гомосексуальності — тобто люди з найсильнішими переконаннями у тому, як повинні поводитися чоловіки та жінки, частіше толерують до гомосексуальності, навідміну від Заходу, включаючи Америку та Західну Європу.

Результати дослідження також свідчать про те, що “чоловіки, швидше за все, стають об’єктами та винуватцями сексуальних забобонів”.

У всіх 23 досліджуваних країнах у доповіді було встановлено, що “геї оцінюються більш негативно, ніж лесбійки”, і ця тенденція майже повністю керується думками чоловіків, за винятком Польщі, Угорщини та Росії, де жінки також визначають негативне ставлення до геїв. У Сполучених Штатах чоловіки, які є гомофобами, значною мірою спрямовують свої забобони до геїв, а жінки, які є гомофобними, більш рівномірно спрямовують свої забобони до геїв та лесбійок.

“Іншими словами, відстоювання упередженого ставлення до геїв та лесбійок є частиною соціальної конструкції того, що означає бути чоловіком“у багатьох західних країнах, йдеться у дослідженні.

У січні 2019 року перший посібник Американської психологічної асоціації з питань, що стосуються чоловіків та хлопців, попередив, що “традиційна ідеологія маскулінності” — яку деякі характеризують як “токсична маскулінність” — “показала обмеження психологічного розвитку чоловіків, обмеження їх поведінки, негативний вплив на психічне та фізичне здоров’я”. Вчені пов’язують цю ідеологію як з гомофобією, так і з мізогінією.

Дослідження також торкається деяких контурів глобальної гомофобії. У Росії показник “позитивне ставлення до геїв та лесбійок” є найнижчим із 23 країн, що досліджувалися. Опитування 2018 року, проведене у Росії, показало, що майже дві третини людей вважають, що ЛГБТ-люди прагнуть “знищити духовні цінності, породжені росіянами, шляхом пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин”.

Аргентина, Австралія, Бельгія, Канада, Великобританія, Іспанія та Швеція — все більш позитивно ставляться до лесбійок та геїв, ніж американці. Респонденти/ки в Бразилії, Китаї, Угорщині, Японії, Перу, Польщі, Росії, Південній Африці, Південній Кореї та Туреччині повідомили про більш негативне ставлення до геїв, ніж у США, тоді як ставлення у Франції, Німеччині, Італії та Мексики значною мірою було подібним до американських результатів.