Київ, Миколаїв, Бердянськ – одразу у трьох українських містах у листопаді відбулися «Школи Толерантності з питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності». Наче гравці однієї команди, вони передавали одне одному естафету толерантності.
Проведення цих тренінгів Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» у співпраці із партнерами стало можливим завдяки підтримці німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).
Спочатку «Школа» пройшла у столиці – з 9 по 11 листопада – де вдруге була організована у співпраці з ГО «Київський Освітній центр «Простір толерантності». До участі у тренінгу долучилися молодіжні активісти з активістками та ті, хто працює з молоддю. Учасники та учасниці представляли різні спеціальності та сфери зайнятості: формальна та неформальна педагогіка, соціальна робота, психологія, антропологія, лікарська справа, музика, фріланс, правозахист та екозахист.
Програма заходу була направлена на те, щоб навчити активістів працювати з молоддю на сенситивні теми, завдяки спеціальним адаптаційним вправам для молодої аудиторії.
Учасники та учасниці цієї «Школи» знайшли для себе відповіді на багато питань. Як працювати із групами молоді та підлітків цікаво для них: через відео чи інтерактивні вправи? Які є наукові підходи та як розібратися в світі термінології щодо сексуальностей та ґендерних ідентичностей? Як працюють стереотипи? В чому полягає юридична сторона дискримінації? Чому настільки важлива підтримка близьких в разі камінг-ауту?
Враховуючи активне розпалення ворожнечі щодо теми «ґендеру» представниками праворадикальних популістських рухів, учасники та учасниці тренінгу погодилися з тим, що попереду ще роботи на шляху до подолання ксенофобії.
«Живою книгою» цієї «Школи» став гей-активіст.
Другим у естафеті толерантності став Миколаїв. Тут, організований у співпраці з «Коледжем преси та телебачення», тренінг проходив з 27 по 29 листопада. Його учасниками та учасницями стали журналісти/ки та студентство факультетів журналістики з Миколаєва, Херсону та Одеси.
Окрім теоретичного блоку, де присутні отримали вичерпну інформацію з питань СОГІ, учасники та учасниці напрацювали практичні навички дискусії на тему прав людини для ЛГБТ-людей під час гри «Дебати».
«Живою книгою» тренінгу був хлопець-гей, який багато розповів про активізм, зокрема – свою участь у «КиївПрайді» та різних правозахисних акціях.
«Три дні шаленого потоку інформації. Три дні перекроювання свого світогляду. Три дні нещадної ломки застарілих стереотипів! Все це – Школа Толерантності. Цю невимушену атмосферу нашого спілкування я надовго запам’ятаю», – відгукується про тренінг Тетяна з Херсону.
А з 30 листопада по 2 грудня «Школа Толерантності» відбулася у Бердянську. Партнером у її організації стала «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів».
Ця «Школа» була розрахована на діючих психологів та психологинь, а також студентів та студенток відповідних факультетів старших курсів вищих навчальних закладів.
За три дні учасники та учасниці розглянули як загальні питання сексуальності, так і питання, що стосуються ЛГБТІ. А саме: вичерпну інформацію щодо ЛГБТІ; міфи та стереотипи щодо ЛГБТІ-спільноти; науковий погляд на гомо- , бісексуальність, трангендерність та інші професійні питання.
«Живих книг» цього разу було декілька: це гей та лесбійка, а також мати гомосексуального хлопця, яка приймала участь у тренінгу відеоконференцзв’язком.
Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»!