У п’ятницю, 7 лютого, під час церемонії відкриття Олімпійських ігор у Сочі, перед посольством Росії в Естонії запалять свічки. Тихим протестом ознаменують солідарність з тими, чиї права і свободи пригнічені режимом Путіна, йдеться в повідомленні ЛГБТ спільноти Естонії, повідомляє Delfi.ee.

“Сьогодні, в день відкриття Олімпіади в Сочі, мені дуже важливо думати про людей, які зазнають утисків у Росії. Будемо стояти перед посольством зі свічками, щоб показати – світ не дозволить Росії без перешкод впрягати спорт в свою упряжку і переїжджати свій народ під прикриттям Олімпіади”, – пояснила президентка спільноти ЛГБТ в Естонії Хелен Талалаєв.

За її словами, жертвами нинішньої російської політики стали як різні меншини і громадянські об’єднання, так і люди, яких змусили переїхати зі своїх будинків у Сочі, повідомляється в прес-релізі естонської ЛГБТ спільноти:

“Сочинські Олімпійські ігри перетворилися на політичну демонстрацію сили, в ході якої втоптують у бруд права жителів країни і гостей Росії. Естонія і міжнародна громадськість не повинні ігнорувати прийняті в Росії останнім часом закони, які не просто обмежують права лесбійок, геїв, бісексуалів та транссексуалів, а спрямовані проти свободи громадянського суспільства”.