Міністр у справах Європи французького уряду Клемент Бон здійснив камінґ-аут — публічно заявив про свою гомосексуальність. Він також публічно висловив підтримку ЛГБТ-спільноті в Польщі та Угорщині, а також засудив обмеження прав польських жінок на проведення абортів, повідомляє Громадське.

«Я гей, і для мене не проблема це сказати», — розповів Бон в інтерв’ю французькому виданню про ЛГБТ+-культуру TÊTU, яке буде оприлюднене в середу, 9 грудня. За словами міністра, його гомосексуальність «не є перешкодою» для роботи у французькому уряді.

На думку Бона, одним із його завдань на посаді є й підтримка ЛГБТ-спільнот у країнах, де їхні права перебувають під загрозою, — передусім Польщі та Угорщині. «Як міністр у справах Європи я маю додаткову відповідальність. Я маю боротися з нетолерантністю», — поділився своїми міркуваннями урядовець.

Серед іншого, Бон має намір у 2021 році відвідати одну з так званих вільних від ЛГБТ зон у Польщі — так на місцевому рівні в країні подекуди самопроголосили окремі населені пункти. Він також засудив дії польської влади щодо обмеження прав жінок на аборти.

«Я походжу із сім’ї, де людей ще два покоління тому депортували за їхнє єврейське походження… Але я не буду боротися проти “вільних від ЛГБТ зон” [у Польщі] тільки тому, що я гей. З мого боку буде образливо говорити, що я боротимуся [проти “зон”] лише заради себе», — каже Бон.

Камінґ-аут у французькій політиці — явище досить рідкісне, зазначає Reuters. До цього таке сталося ще у травні 2018 року, коли про свою гомосексуальність заявив 36-річний ексміністр цифрового розвитку Мунір Махжубі.

У Франції з 2013 року легалізовані одностатеві шлюби. При цьому, за даними МВС країни, ЛГБТ-спільнота продовжує зазначати дискримінації. Зокрема, 55% ЛГБТ-людей зазнавали дискримінації через свою сексуальну орієнтацію чи ґендерну ідентичність, а у 2019 році жертвами гомо- й трансфобних актів стали 1870 людей у Франції.