1-3 червня у Запоріжжі пройшла «Школа Толерантності», присвячена питанням сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Цього разу до участі у триденному тренінгу долучилися практикуючі психологи та психологині з Києва, Запоріжжя, Луцьку, Миколаєва, Харкова, Маріуполя, Тернополя, Кременчука та Нового Бугу.

Серед декількох десятків заяв претендентів та претенденток було визначено учасників та учасниць, які вказали найбільш переконливу мотивацію для участі у «Школі Толерантності».

Проведення тренінгу Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед»  стало можливим завдяки підтримці Національного демократичного інституту (NDI).

В ході тренінгу учасники та учасниці розглянули ключову інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, ЛГБТІ-людей, коректної лексики, наукового погляду на гомо- та бісексуальність, інтерсексність та трансґендерність, тощо.

Практичні навички консультування ЛГБТІ-підлітків учасниці та учасники набули від досвідчених психотерапевта фонду та френдлі-тренерки. Під їх керівництвом присутні виконали вправи «Моя сексуальність» та «Робота з випадком».

Окрім звичних для подібних заходів способів подачі інформації, організатори також влаштували присутнім спілкування з «живими книгами» — людьми з ЛГБТ+ спільноти. Цього разу ними були мати хлопця-гея, пансексуальна дівчина та пара геїв. Учасники та учасниці «Школи» були так зацікавлені цим спілкуванням, що продовжили ставити запитання навіть після завершення цього блоку тренінгу.

Вже по завершенні «Школи Толерантності» деякі з його учасниць поділилися враженнями на своїх сторінках соцмереж:

«Новые знания и расширение кругозора — вот ежедневные задачи современного практического психолога, помимо оказания психологической помощи! Спасибо Гендер Зед и особенно Марине Диденко за познавательный и профессиональный тренинг для психологов!» — Анна, Харків.

«Навчання промайнуло легко, продуктивно, невимушено… Час повертатись до роботи з новими знаннями. Пишаюсь бути учасницею цього проекту, мати такий сертифікат. Дякую, Gender Z за організацію та можливість навчатись, а Maryna Didenko за легкість подачі. Тепер до моєї готовності працювати з клієнтами ЛГБТ+ спільноти додались знання психологічної специфіки» — Анна, Київ