Тисячі людей по всьому світу вийшли у п’ятницю, 15 березня, на страйк «Fridays For Future». Акції відбулися у багатьох містах, зокрема, Вашингтоні, Нью-Йорку, Торонто, Ріо-де-Жанейро, Сіднеї, Парижі, Лондоні, Москві, Тель-Авіві, Києві та Запоріжжі.

На страйк вийшов і актив благодійного фонду «Гендер Зед». Хлопці і дівчата тримали плакати «Дій за клімат!», «Врятуй світ, будь еко!», «Супергероїв нема. Врятувати планету можеш ти!».

«Я дуже рада, що такий захід відбувся у Запоріжжі. Ми повинні кожен день думати про наслідки нашої діяльності. Неможливо зупинити цей величезний глобальний сміттєвоз, але ми можемо сповільнити його рух. Сподіваюся, що акція привернула увагу перехожих. Ми хотіли, аби вони змінили своє ставлення до екологічних проблем», – відзначила учасниця акції, волонтерка Катерина Єгорова.

«Багато людей люблять фільми, у яких Землю рятують супергерої. Але це – фантастика. А в реальності ми опинилися в набагато гіршій ситуації. Робота заводів забруднює повітря, шкідливі відходи потрапляють у водойми, а всі ми щодня викидаємо купу непотребу. Час змінюватися. Це непросто, але нема іншого виходу», – сказав учасник акції, соціальний працівник «Гендер Зед» Костянтин Андрєєв.

Цікаво, що глобальну акцію організувала шведська школярка Грета Тунберг. Активістка, надихнула людей по всьому світу на проведення страйків, щоб переконати лідерів країн діяти. Декілька днів тому Грету номінували на Нобелівську премію.