25-26 лютого у Києві відбувся тренінг для активістів та активісток громадянського суспільства з моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТІ. Метою тренінгу стало створення формалізованої мережі «моніторів» правозахисного центру «Наш світ» у новому проекті, що реалізується у партнерстві з ЗОБФ «Гендер Зед» за підтримки посольства Великої Британії в Україні. Участь у тренінгу взяли близько 20 активістів та активісток з різних куточків України.

 

У першій частині заходу розглядалися здебільшого теоретичні питання, пов’язані із правильним оформленням заяв, розглядом права громадян на мирні збори, написанням кейсів тощо. На наступних етапах тренінгу активістам та активісткам презентували звіт «Становище ЛГБТІ в Україні у 2016 році», також були розглянуті шляхи залучення ЛГБТІ до написання кейсів, активісти та активістки самостійно виробили стратегії моніторингу у власних регіонах.

Наприкінці тренінгу учасники отримали змогу підписати контракти для офіційної участі у проекті. Координатором моніторінгової мережі у Запорізькій області став працівник та активіст «Гендер Зед» –  Дмитро Калінін. Якщо ви або ваші знайомі стикнулися із інцидентами або злочинами на ґрунті ненависті, ви можете звернутися до «Гендер Зед» для фіксування випадку для щорічного звіту, а також за бажанням для отримання допомоги (в т. ч. психологічної) і фахового супроводу на всіх етапах написання заяви до поліції, досудового слідства, а за наявності ресурсів і під час судового розгляду.