26 липня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, благодійні організації Запоріжжя долучили містян та містянок до всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції “Попередь гепатит. Все залежить від тебе”.

На бульварі Шевченка, одній з найбільш популярних вулиць для відпочинку у Запоріжжі, розташувалася партнерський намет одразу восьми організацій та медичних установ міста: Благодійного фонду “Сподівання”, Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, Обласної інфекційної клінічної лікарні, Запорізького обласного центру здоров’я, Благодійної організації “Мережа 100% життя. Запоріжжя”, Запорізького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та Запорізького обласного благодійного фонду “Гендер Зед”. Тести та інформаційні матеріали для акції надав Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я».

Під час акції всі охочі містяни та містянки змогли безкоштовно пройти тестування на гепатит С у сучасній мобільній амбулаторії, отримати кваліфіковану консультацію лікарів та соціальних працівників та працівниць. Також усі зацікавлені отримали інформаційні матеріали про шляхи передачі, тестування, профілактику та лікування вірусних гепатитів.

Проте акція не обмежувалася самим лише тестуванням та буклетами. Тим, чий тест показав позитивний результат, надавалася 50% знижка на додаткове обстеження в одній із сучасних лабораторій міста.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі понад 71 млн. людей живуть з гепатитом С, з яких не менше 1,5 млн. проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гепатит С є безсимптомним. Саме тому своєчасне тестування та виявлення гепатиту допомагає досягти позитивних результатів у лікуванні.