5грудня до “Марафону написання листів” приєдналися понад 30 відвідувачів та відвідувачок Запорізького обласного благодійного 12343390_1152321874796463_1278671458_oфонду “Гендер Зед”.

“Марафон написання листів” –  глобальна правозахисна кампанія Amnesty International, що стартувала 4 грудня. Протягом тижня люди в усьому світі підписуватимуть петиції, аби закликати припинити порушення прав людини урядами низки країн, та писатимуть листи підтримки демонструючи солідарність з тими, хто страждає від несправедливості. Кампанія приурочена до Міжнародного дня прав людини, який відзначається 10 грудня.

12356239_1152316921463625_1860670816_oЦього року в фокусі українського Марафону малайзійський художник-карикатурист Зунар, якого влада хоче засудити на 43 роки за його критичне мистецтво; жінка із Сальвадору, Теодора Васкес, яку чекає 30 років ув’язнення за те, що вона народила мертву дитину; Піо Піо Аунь, студентська активістка з М’янми, засуджена за мирний протест; Ранія Алабасі та її шестеро малолітній дітей, викрадених владою Сирії; представник ЛГБТ спільноти Греції на прізвисько Костас, що страждає від гомофобної політики урядовців; узбекистанський опозиційний журналіст Мухаммад Бекжанов – один з двох найдовше утримуваних за ґратами журналістів у світі.

– Особливе місце у Марафоні Amnesty International в Україні посідає справа наших громадян, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва, несправедливо засуджених російським судом. Українці з різних міст та містечок пишуть листи, щоб підтримати активістів та підписують петиції уряду країни з вимогою відновлення справедливості, – зазначила директорка Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Цьогорічний Марафон підтримали також громадські активісти, журналісти, письменники.

Зокрема, свої відео звернення на підтримку героїв Марафону записали: письменниця Ірена Карпа; журналістка Громадського ТВ, автор книги “Майдан Тахрір” Наталія Гуменюк; журналістка Громадського ТВ та громадський спостерігач у справі Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва Ангеліна Карякіна; правозахисник та координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич; журналістка Громадського радіо Ірина Славінська; художник, засновник БФ “Добра листівка” Ілля Стронговський та експерт освітньої політики центру CEDOS, Єгор Стадний.

– Кожного року Марафон в Україні мобілізує все більше людей. Це означає, що українці воліють знати про права людини, готові виступати на їх захист як в Україні та за її межами, та демонструють солідарність і співчуття з тими, хто опинився у складній ситуації. – стверджує Тетяна Мазур.

Цього року, до проведення марафону долучились більше 80 активістів, котрі зголосились організувати збір підписів в своїх населених пунктах. Мешканці міст та містечок України від Ужгорода до Попасної Луганської області виступають на захист прав людини.

На думку директора Amnesty International в Україні, “Марафон написання листів, це інструмент реального впливу. Amnesty International проводить цю кампанію 14 років поспіль і ми бачимо, як кожного року, тисячі написаних листів з різних куточків світу змушують уряди реагувати: належно розслідувати справи, припиняти тортури, відпускати невинних. Один лист нічого не змінює, а сотні тисяч – мають неймовірну силу”.

В рамках марафону заплановано понад 70 подій по всій Україні.

Знайти повний перелік адрес та підписати петицію онлайн можна тут: http://marathon.amnesty.org.ua