Генерал-губернаторка Австралії Квентін Брайс виступила на підтримку легалізації одностатевих шлюбів, пишуть Грані ЛГБТ.

Коментарі з уст генерал-губернаторки прозвучали у кінці її виступу в ефірі ABC (Австралійської телерадіомовної корпорації), в ході так званих Лекцій Бойєра – програми, названої на честь голови ради директорів ABC сера Річарда Бойєра. Вперше програма вийшла в ефір ще 1961 року, відтоді у ній беруть участь видатні австралійці, які говорять про свої погляди на життя , політику та соціальні процеси, тим самим стимулюючи громадську дискусію з широкого кола питань.

Героїнею останньої передачі стала Квентін Брайс, яка заявила, що “Австралія повинна стати країною, в якій люди можуть вільно любити і одружуватися з тими, кого вони обирають”.

При цьому вона додала: “І де, можливо, мої друзі, в один прекрасний день одна маленька дівчинка чи маленький хлопчик зможуть навіть вирости, щоб стати першим главою нашої держави”.

Виступаючи в ефірі, Брайс запропонувала задуматися про те, що в Австралії досі є певні життєві та соціальні сфери, які необхідно реформувати.

Генерал-губернаторка – офіційний представник монархині Австралії (нині королевою Австралії є Єлизавета II), яка вважається главою виконавчої влади на території Австралійського Союзу. В обов’язки генерал-губернаторки входить призначення послів, міністрів і суддів, а також затвердження законопроектів, оголошення виборів та вручення нагород .

Британська королева в Австралії є загальним главою держави відповідно до так званого Вестмінстерського статута, який Австралія прийняла 1942 року. Втім, багато спостерігачів вважають, що Єлизавета II стане останньою британською монархинею, яка очолювавала Австралійський Союз, оскільки більшість населення виступає за те, аби у країні була затверджена республіканська форма правління .