Гей-подружжя з Атланти подало до суду на Державний департамент США за відмову визнати свою дочку громадянкою країни. Про це повідомляє Zrada Today із посиланням на CNN.

В Нью-Йорку 2015 році Дерек Мізе і Джонатан Грегг офіційно уклали шлюб. В 2018 році за допомогою сурогатної матері з Англії у подружжя народилася донька – Симона Міз-Грегг, – йдеться в заяві їх адвоката. Обидва батька вказані в свідоцтві про народження.

У заяві говориться, що коли вони подали заяву на отримання громадянства США для Сімони, консульство США в Лондоні відхилило їх заяву. «Закон про імміграцію та громадянство (INA) говорить, що діти одружених громадян США, народжених за кордоном, є громадянами США.

«Політика Державного департаменту не тільки жорстока, але і є неконституційною. Уряд відмовляється визнати шлюб Джонатана і Дерека, і всі права Сімони як громадянинки США», –  розповів Аарон Морріс, один з адвокатів пари і виконавчий директор Імміграційного рівності.

У позові зазначається, що «оскільки вона є дитиною двох чоловіків,  Державний департамент США оцінив громадянство Сімони відповідно до стандартів, які застосовуються тільки до дітей, «народженим поза шлюбом», і відмовився визнати громадянство Сімони в США».

Адвокат також звинувачує Державний департамент у порушенні імміграційного акту, заявляючи, що він є неконституційним та ігнорує гідність і рівність шлюбів одностатевих пар і дискримінує їх дітей.

У спільній заяві Міз і Грегг сказали, що стати батьками для їх дочки Сімони було «найбільшою привілеєм».

«Сьогодні ми подаємо судовий позов, тому що, як і її батьки, ми зобов’язані захищати нашу дочку», – сказали вони.