Вперше гомосексуал, якого катували в Чечні, відкрито назвав своє ім’я і подав заяву до Слідчого комітету Росії. До цього усі зізнання геїв, яких катували в Чечні через їхню сексуальну орієнтацію, були анонімними.

Люди боялись за своє життя і своїх рідних. Про це йдеться в статті Новой газеты, на яку посилається Українська Правда.

Максима Лапунова затримали 16 березня 2017 року. Він працював на вулиці, продавав повітряні кульки. Його публічно схопили, запхали в машину і повезли.

Основне звинувачення на мою адресу було пов’язане з тим, що я гей. “Головний” звинуватив мене у тому, що приїхав до Чечні, щоб “зваблювати чеченських хлопчиків”.

Став грубо вимагати, щоб я повідомив, з ким саме з геїв на території Чечні я мав інтимний зв’язок, їхні контакти”, – розповів Максим і додав, що під тортурами його змусили видати ще одного представника ЛГБТ.

Знайомого теж затримали і привезли до відділку. І сильно побили. Їх цікавили лише геї кавказької національності.

Хлопця майже два тижні тримали в одному з підвалів. Ймовірно, Управління Кримінального розшуку МВС по ЧР – ще однієї так званої “секретної тюрми” Чечні.

“Весь час, що я був у підвалі, туди привозили людей. Я чув, як їх били. З розмов, в тому числі з охоронцями, я зрозумів, що їх підозрювали у гомосексуальній орієнтації”, – розповідає хлопець.

Приблизно на 4 день Максиму сказали, що за його знайомим приїхали батьки і зараз його “відправлять до Франції”.

Хлопцям дозволили попрощатись.

“Але один з охоронців потім сказав мені, що “відправити до Франції” на їхньому сленгу означає розстріл”, – додав Максим.

Він розповів про те, що бачив, на прес-конференції, яку організувала Новая газета. Хлопець твердо вирішив добитись правосуддя.