на фото: ексжурналіст КРТ Євген Барков

Одностатеві стосунки – це розпуста чи психічна хвороба?

Що за абсурд, спитаєте ви. А це опитування на українському проросійському телеканалі КРТ. Каналу цього, на щастя, вже не існує, адже у нього анулювали ліцензію. Але опитування гідне того, аби опинитися у підручниках з журналістики у розділі “як не треба робити”.

Телефонні опитування на телебаченні вже давно втратили будь-який сенс. Найчастіше політичні, вони постійно маніпулюються за кадром, аби глядачі повірили в потрібний “правильний” результат. Але в цьому випадку варіант про те, що ЛГБТ – це норма, навіть не пропонується. Лише “збочення” або “психічна хвороба”. Логічно, що багато глядачів та глядачок можуть повірити в цю маячню – альтернативи, на жаль, нема.

Якби існувала премія “Золота малина” серед журналістики, то ексведучі КРТ Євген Барков та Катерина Іванова мали всі шанси її отримати. Протягом ефіру вони:

– не зупинили запрошених “експертів”, які дозволяли собі мову ворожнечі на адресу ЛГБТ-людей;
– забули, що в журналістиці важливий баланс точок зору;
– не вивчили толерантну лексику щодо ЛГБТ.

Через це Національна рада призначила перевірку каналу, а пізніше не підтримала продовження ліцензії цьому медіа. У цьому допомогли наші колеги з мережі параюристів. Саме вони написали заяву в поліцію та Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини щодо цього кейсу. І виграли!

Часи змінюються, проросійські канали закриваються. А що сталося з ведучими, які вели цей ефір? Євген перейшов працювати на канал Україна, а Катерина називає себе блогеркою. Але ми завжди готові протягнути руку допомоги! Тому запрошуємо їх на наш тренінг “Школа толерантності”, який навчить їх бути справжніми профі!

Цей кейс був розібраний під час лекції Тетяни Микитенко з проєкту @ragu_li. Детальніше про ляпи в українській журналістиці щодо чутливих тем дивись у нас в IGTV тут і тут