Одностатеві стосунки – це розпуста чи психічна хвороба?

Що за абсурд, спитаєте ви. А це опитування на українському проросійському телеканалі КРТ. Каналу цього, на щастя, вже не існує, адже у нього анулювали ліцензію. Але опитування гідне того, аби опинитися у підручниках з журналістики у розділі “як не треба робити”. Ці та інші кейси обговорили на зустрічі із журналісткою Тетяною Микитенко у Запоріжжі. Її організував Гендер Зед. Її лекція відбулася 5 вересня у місцевому Центрі молоді.

Телефонні опитування на телебаченні вже давно втратили будь-який сенс. Найчастіше політичні, вони постійно маніпулюються за кадром, аби глядачі повірили в потрібний “правильний” результат. Але в цьому випадку варіант про те, що ЛГБТ – це норма, навіть не пропонується. Лише “збочення” або “психічна хвороба”. Логічно, що багато глядачів та глядачок можуть повірити в цю маячню – альтернативи, на жаль, нема.

Якби існувала премія “Золота малина” серед журналістики, то ексведучі КРТ Євген Барков та Катерина Іванова мали всі шанси її отримати. Протягом ефіру вони:

– не зупинили запрошених “експертів”, які дозволяли собі мову ворожнечі на адресу ЛГБТ-людей;
– забули, що в журналістиці важливий баланс точок зору;
– не вивчили толерантну лексику щодо ЛГБТ.

Через це Національна рада призначила перевірку каналу, а пізніше не підтримала продовження ліцензії цьому медіа. У цьому допомогли наші колеги з мережі параюристів. Саме вони написали заяву в поліцію та Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини щодо цього кейсу. І виграли!

Часи змінюються, проросійські канали закриваються. А що сталося з ведучими, які вели цей ефір? Євген перейшов працювати на канал Україна, а Катерина називає себе блогеркою. Але ми завжди готові протягнути руку допомоги! Тому запрошуємо їх на наш тренінг “Школа толерантності”, який навчить їх бути справжніми профі!

Детальніше про ляпи в українській журналістиці щодо чутливих тем дивись у повній лекції Тетяни Микитенко в IGTV тут і тут

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.