Компанія Google випустила Doodle, присвячений відкриттю XXII Зимових Олімпійських ігор в російському Сочі і розфарбований при цьому в кольори прапора ЛГБТ-спільноти, повідомляє РБК Україна.

В якості пояснення символу Google розмістив під рядком пошуку цитату з Олімпійської хартії: “Заняття спортом – одне з прав людини. Кожен повинен мати можливість займатися спортом, без будь-якої дискримінації”.

Олімпійський комітет висловив протест проти російських законів, що забороняють так звану “пропаганду гомосексуалізму, бісексуалізма і трансгендерності”.

11 червня 2013 року Державна Дума РФ в цілях захисту дітей від “інформації, що пропагує заперечення традиційних сімейних цінностей” прийняла закон, який доповнив російський кодекс про адміністративні правопорушення статтею про відповідальність за “пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх”. Закон набрав чинності 30 червня 2013 р.

Станом на серпень 2013 року, “закони про пропаганду гомосексуалізму” також були прийняті і в декількох суб’єктах РФ, зокрема в Санкт-Петербурзі. Ці закони використовують різну термінологію, згідно з якою забороняється “пропаганда гомосексуалізму, лесбіянства, бісексуалізму або трансгендерності”. В деяких суб’єктах федерації такі закони прийняті єдиним пакетом разом з законом проти пропаганди педофілії.

На 7 лютого в Сочі заплановано урочисте відкриття XXII Зимових Олімпійських ігор. У відкритті візьме участь і Президент України Віктор Янукович.

Україна буде представлена на Олімпіаді в дев’яти виду спорту. Особливі очікування українці покладають на біатлон.