Джерело: Громадське радіо

Які проблеми мають представники ЛГБТ-спільноти? Чому фемінізм — це не страшно? Як говорити з іншими людьми так, щоб не образити їх? Про це на Школах Толерантності розповідають у правозахисному благодійному фонді з Запоріжжя «Гендер Зед». Про діяльність організації говоримо з її співробітником Дмитром Калініним.

— Школа Толерантності починалась у 2012 році для жителів міста, для студентів наших вишів. Згодом групи, які ми навчаємо, розширились – тепер це соціальні працівники, журналісти, психологи. Також розширилася географія: ми працюємо з професіоналами з усієї країни. Ми розповідаємо, що таке сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність, які стереотипи були і є, які передумови їхнього виникнення, як правильно ці теми висвітлювати в роботі, яку лексику коректно використовувати, щоб вона не була образливою, чому існує фемінізм та чому феміністки не хочуть панувати світом і принижувати чоловіків.

Ми стикаємось із великою критикою тому, що піднімаємо ті теми, які не є популярними. Щорічно ми проводимо акцію «Веселкові флешмоби» – це єдина публічна подія ЛГБТ-спільноти в Запоріжжі, і вона завжди стикається зі шквалом критики. Цього року на таку акцію принесли вибуховий пристрій та кинули його в учасників та учасниць, були постраждалі. Ця справа досі в суді. На нашу думку, на цей випадок звернули увагу тільки тому, що в результаті вибуху постраждав поліцейський.

Видима діяльність нашої організації зіштовхується з протидією. На непублічні заходи, наприклад, школи толерантності, тренінги ми відбираємо тих людей, яких вважаємо безпечними. Ми опікуємося безпекою учасників та учасниць, ніколи публічно не афішуємо місце, де проводимо тренінг, тому, на щастя, наші заходи не зривали. На жаль, навіть із освітніми заходами наших колег таке ставалось. Інколи спеціально реєструвались люди, які дізнавались адресу і привозили на захід купу кремезних чоловіків.

Думки людей у Запоріжжі поляризуються, все більше людей визначає своє ставлення до ЛГБТ-спільноти. Хтось вважає, що кожен і кожна має право на рівні права в демократичному суспільстві. Хтось, що сімейні, традиційні цінності та релігія мають бути панівними у нашому суспільстві, а всі, хто відрізняються від генеральної лінії, мають бути дискримінованими та приниженими. Це дві меншості, більшість ще, на жаль, не визначилась.

Наступна школа толерантності відбудеться в листопаді. Вона буде на тему гендерної рівності. Всі подробиці, щодо участі, можна знайти на сайті організації.