Нове дослідження показало, що наявність старшого брата збільшує шанси гомосексуальності молодшого з братів, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Proceedings of the Royal Society B. Про це повідомляє New York Post.

Висновки німецьких та канадських вчених показали, що чоловіки зі старшими братами мають на 38% вищу ймовірність бути гомосексуалом, ніж чоловіки, у яких немає старшого брата.

Брати [старші] збільшують ймовірність гомосексуальності у пізніше народжених чоловіків“, — йдеться в рефераті дослідження.

Дослідники проаналізували 10 окремих досліджень щодо сексуальної орієнтації, що включали загалом 5 400 чоловіків та інформацію про їх порядок народження. Отримані дані також показали, що чим більше старших братів у чоловіка, тим вища ймовірність, що він є геєм. Як свідчить дослідження, троє старших братів подвоюють ймовірність того, що молодший брат є геєм.

Дослідження також виявило кореляцію між матерями, які народжували гомосексуальних чоловіків та мали більше дітей, порівняно з мамами гетеросексуальних чоловіків, які мають менше дітей. “[Матері] гомосексуальних чоловіків дають більше потомства, ніж матері гетеросексуальних чоловіків“, — зазначають дослідники.

Захоплююче дослідження вважає, що народження старшого брата збільшує шанси бути геєм на 38 відсотків, підтримуючи думку про те, що імунна відповідь матері на народження дитини чоловіка впливає на наступних хлопчиків“, — сказав професор Кембриджського університету та статистик Девід Шпігелхалтер для Daily Mail . “Люди нескінченно сперечалися про можливі ролі генетики та виховання, але цей чіткий результат не входить ні в одну категорію“.

Цікаво, що автори дослідження не виявили кореляції між сексуальністю та порядком народження для жінок. Дійсно, жодна конкретна модель братів та сестер, їх стать та їх вік не визначали, чи буде народжена дівчинка гомосексуальною.

Багато попередніх досліджень показало, що жінки не впливають на сексуальну орієнтацію своїх молодших братів і сестер, а на сексуальну орієнтацію жінок не впливає кількість їх старших братів і сестер“, – сказав автор дослідження доктор Рей Бланшард для Daily Mail.

Хоча автори дослідження визнають, що не впевнені у причині таких висновків, вони вважають, що це може мати щось спільне з теорією, що називається “гіпотеза материнського імунітету”, яка стверджує, що жінки, які народжують дитину чоловічої статі, виробляють певні антитіла, які впливають на розвиток мозку майбутньої дитини чоловічої статі.