Зовсім скоро ВРУ може скандально поставити хрест на всіх наших надіях отримати безвізовий режим з ЄС. У єдиному пориві можуть об’єднатися комуністи і свободівці, регіонали і батьківщина, сталіністи і бандерівці, православні і католики аби завалити законопроект № 2342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Аргументи просто не витримують критики. Йдеться про буцім-то легалізацію одностатевих шлюбів, всиновлення дітей, «пропаганду гомосексуалізму» і навіть замах на свободу слова.

Повна маячня! Йдеться виключно про рівність у трудових правах.

Прочитайте текст законопроекту, він у вільному доступі тут.

Найлегше — подивіться на порівняльну таблицю — які саме зміни пропонуються — це дуже просто, документ дуже короткий.

Побачете, що йдеться лише-навсього про розширення переліку ознак, дискримінація за якими забороняється у Кодексі законів про працю. Зараз держава забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від: походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин.

Вся новація полягає у тому, що до цього переліку додається ознака сексуальної орієнтації.

Тобто 2342 гарантує, що в Україні героя «Нашої Раши», першого у світі фрезеровщика з нетрадиційною сексуальною орієнтацією Івана Дуліна-Светлакова не можна буде звільнити або знизити йому зарплату лише за те, що він має іншу, ніж його начальник Михалич-Галустян, сексуальну орієнтацію.

От і все.

Кожен політик, журналіст аб громадський діяч, хто виступає проти цього законопроекту — нехай розуміє сам і чесно каже іншим, що він виступає проти безвізового режиму з ЄС. Адже законодавство про захист від дискримінації – це ключова вимога для скасування віз з боку ЄС.

Противники 2342 лякають, що це мовляв лише перша ластівка, буцім далі ЄС вимагатиме більшого. Це або незнання, або манупіляція. Бо у законодавстві ЄС стосовно антидискримінації за ознакою сексуальної орієнтації наразі є лише Директива 2000/78щодо general framework for equal treatment in employment and occupation, яка забороняє таку дискуримінацію стосовно працевлаштування та зайнятості.

Ось на приведення нашого КзОТу у відповідність з цією директивою і спрямований законопроект 2342.

Іншого ЄС просто не може вимагати, бо у нього нема інших законодавчих норм ані стосовно шлюбів, ані стосовно усиновлення, ані стосовно чогоь іншого. Ці питання регулюються законами країн-членів ЄС, які тут зберігають суверенітет. Наприклад, Конституції членів ЄС Польщі, Болгарії, Литви, Латвії містять визначення шлюбу як союзу між жінкою і чоловіком — так само, як це прописано у Конституції України. Для довідки, у більшості країн ЄС представники ЛГБТ не мають права на шлюб, а лише на “громадянський союз” (який гарантує цивільні права — наприклад, на спадщину, на відвідування партнера у лікарні і т.д., але не на усиновлення або на визнання “шлюбу перед Богом і людьми”).

Детальніше:

LGBT rights in the European Union

LGBT rights in Europe

Recognition of same-sex unions in Europe

Але, повторюся, ці питання кожна країна вирішує сама, стандарти ЄС стосуються лише рівності у трудових відносинах.

На завершення: нещодавно Молдова прийняла аналогічний закон. Теж під величезні крики, потужні протести православної церкви (у Молдові вона єдина і є найбільш потужною релігійною конфесією), залякування «шлюбами» і т.д. І що? Апокаліпсу не сталося. Все спокійно, весь гамір улігся на наступний день після того, як парламент проголосував.

Источникhttp://eu.prostir.ua/news/257712.html