20 березня події у Львові знову стали картинкою для російських та іноземних медіа, а для України — прикрою незамаскованою правдою. Мова йде про сутички через “Фестиваль рівності” між поліцією та молодиками з праворадикаль-ними поглядами. Depo.Львів пропонує короткий аналіз і перший підсумок того, що насправді відбулось у Львові.
Про проведення ЛГБТ-квесту, як частину фестивалю, організатори повідомили за тиждень до його старту.
Представники партії “Свобода” одразу підхопили наживку й розпочали максимально переконувати усіх у необхідності того, щоб захід у місті не відбувся. Насправді, вони ж самі ще більше його розпіарили.
Як наслідок, кілька громадських організацій подали заявку на один і той самий час, тож усю нинішню ніч тривало судове засідання, яке б, здавалось, дозволить уникнути провокацій. Майже о 6 ранку суд, за позовом виконавчого комітету Львівської міської ради, заборонив проведення будь-яких масових акцій протягом усіх вихідних у місті Львові.
Проте так не сталось: представникам ультраправих організацій стало відомо про те, що представники ЛГБТ-спільноти зібрались у львівському готелі “Дністер”, де, нібито, дивились фільм. Молодики вирушили до готелю. І раптом, щоб спровокувати ситуацію, надійшло анонімне повідомлення про замінування готелю.
Відтак, коли працівники поліції, утворивши коридор, почали виводити учасників так і не розпочавшогося квесту, почалось: полетіли петарди, фарба тощо. Не кажучи вже про лайку.
У Львові перекрили вулицю. Частину представників ЛГБТ вивезли на колишню базу “Беркуту”, де згодом відпустили, а представники ЛГБТ із Києва повідомили про те, що достроково залишають Львів.
— Сподіваємося, що через 500 років тут щось зміниться, — йшлось у повідомленні.
Також стало відомо про напади вночі окремими групами на представників та представниць ЛГБТ спільноти, які приїхали до «гостинного» Львова на Фестиваль Рівності. Одну жінку було госпіталізовано з травмою голови. Нападники фотографували її на телефон і пообіцяли розправу в разі звернення до поліції. Після отримання первинної допомоги вона терміново виїхала зі Львова. Інший випадок: двох дівчат побито групою хлопців у темний час доби в самому центрі міста, до лікарні вони не звертались і так само залишили Львів.
Такі ганебні для, як вважалося, культурної столиці події підняли закономірне питання: Львів є відкритим до світу, чи все ж таки закритим?