У середу 19 грудня з 13:00 до 14:00 біля будівлі обласної державної адміністрації (площа Фестивальна) буде проводитися акція «Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!» з метою привернення уваги місцевої влади до необхідності вирішення проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С.

Організатор акції — Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед».

Учасники акції під час заходу звернуться до керівництва області з наступними вимогами:

  • оприлюднити достовірну статистичну інформацію щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С і визнання епідемії вірусного гепатиту С в області.
  • розробити та затвердити дієву обласну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів.
  • забезпечити фінансування діагностики, лікування вірусного гепатиту С та забезпечення проведення закупівель якісних та безпечних ліків з бюджетних коштів для всіх,хто їх потребує в області.

За результатами експрес-тестувань на гепатити, що проводилися Альянсом-Україна у 24 регіонах в липні 2012 року, приблизно 10% населення в Україні інфіковані вірусним гепатитом С. Зокрема, в Запорізькій області такі показники склали 12%.

За даними ВООЗ в Україні близько 1,2 млн. людей інфіковані вірусом гепатиту С. Внаслідок обмеженої конкуренції та наявності лише двох іноземних виробників препаратів для лікування гепатиту С в Україні вартість курсу лікування (близько $20 000) недосяжною для переважною більшості хворих Запорізької області.

Акція організована у національному масштабі в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої у червні 2012 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження». Головна мета кампанії — донести до Уряду України вимоги щодо необхідності оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в державі; затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки , у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.

Контакти: 050-454-16-00 — Витвіцький Олександр