В Іспанії лікарка-терапевтка на своїй сторінці обіцяє “вилікувати від гомосексуальності”. Асоціація Arcópoli, яка відстоює права геїв, лесбі, бі- та транссексуалів, звинувачує медкиню у гомофобії, пише Noticia. Активісти заявили клопотання про дисциплінарне провадження щодо сайту elenalorenzo.com.

Сайт належить так званій “професійній тренеці і терапевтці, що спеціалізується на сексуальній орієнтації людей з одностатевим потягом” Олені Лоренцо. Крім гомофобії, Arcópoli звинувачує її в шахрайстві. На сторінці лікарки, зокрема, йдеться про те, що гомосексуалами не народжуються, а почуття огиди до себе робить їх «нещасними та незадоволеними».

Як докази того, що терапія працює, на сайті наведено історії чотирьох молодих людей, які розповідають, як вони зрозуміли, що «були геями». На думку асоціації, ці історії неможливо перевірити та підтвердити.

«Терапії проти гомосексуалізму не існує. Подібні ненаукові заяви тільки грають з почуттями людей, які все життя страждають від гомофобії, яка до сих пір зберігається в суспільстві», – йдеться в заяві Arcópoli. У асоціації вважають, що такі лжелікарі навіюють людям помилкову надію та перешкоджають розвитку особистості.

Джерела у Міністерстві соціальної та сімейної політики Іспанії повідомиляють, що розслідування у відношення сайту буде відкрито. Можливо, до його власниці буде застосовано закон про запобігання ЛГБТ-фобії, затверджений іспанським парламентом у липні.