Італійський репер Fedez заявив, що керівництво телеканалу Rai 3, на якому він виступав із концертом 1 травня, вимагало для попереднього узгодження текст його промови, в якій він збирався засудити гомофобію політиків крайньої правої партії «Ліга».

Про це повідомляє Громадське із посиланням на La Repubblica.

Під час концерту Fedez заявив, що його вперше просили надіслати текст промови, яку він планував виголосити, щоб із неї прибрали згадки про політичні партії чи політиків. Зрештою реперові дозволили говорити те, що він вважає за потрібне, але нести за це повну відповідальність.

У промові Fedez згадав кількох членів крайньої правої партії «Ліга», яку очолює колишній міністр внутрішніх справ країни Маттео Сальвіні. Репер звинуватив їх у гомофобії та спротиві законопроєкту, який би визнав злочини проти жінок і ЛГБТ-спільноти злочинами ненависті.

Fedez, серед іншого, процитував двох членів «Ліги»: «Якби моя дитина була геєм, я б спалив її в печі» та «Геї? Хай спершу почнуть поводитися як нормальні люди». Інше італійське видання, Il Fatto Quotidiano, вказало авторство всіх згаданих Fedez гомофобних фраз.

Пізніше Rai 3 оприлюднив офіційну заяву, в якій заперечив заяви репера про цензуру. Однак той оприлюднив у Twitter частину запису розмови з чоловіком, якого назвав заступником директора телеканалу, який просив його «пристосуватися до системи, яку ти не розумієш».

Лідер «Ліги» Маттео Сальвіні у Facebook заявив, що законопроєкт, про який говорив Fedez, непотрібний, бо чинне законодавство країни й так передбачає покарання за злочини на ґрунті дискримінації. Він також запросив репера «на каву», щоб «поговорити про права й свободи».

Водночас колишній прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте й лідер Демократичної партії країни Енріко Летта закликали Rai 3 вибачитися перед Fedez за цензуру.