Міністерка охорони здоров’я Італії Беатріче Лоренціні повідомила, що, незважаючи на всі зусилля медиків, їм не вдається домогтися зменшення числа нових випадків виявлення ВІЛ в країні, пише The Local.

Виступаючи днями в Римі на конференції, присвяченій 10-річчю підписання Дублінської декларації про партнерство у боротьбі з ВІЛ/СНІДом в Європі та Центральній Азії, Лоренціні повідомила, що 84% нових випадків інфікування ВІЛ можна було б уникнути, оскільки вони є результатом незахищеного сексу .

Так, в Італії серед нових випадків виявлення ВІЛ переважають підлітки та молодь у віці до 25 років.

Беатріче Лоренціні повідомила, що 2013 року 3608 італійців дізналися про свій ВІЛ-статус, а 2004-го число нових випадків становило 1666.

Міністр також назвала офіційні цифри по всій Європі.

Так, 2013 року про свій позитивний статус вперше почули від лікарів 29 157 жителів Старого Світу – а 2004-го цей показник дорівнював 28 259. Левова частка (77%) все нових випадків виявлення ВІЛ припадає на країни Східної Європи.

Разом з тим міністерка Лоренціні згадала й про позитивні моменти: незважаючи на збільшення числа ВІЛ-позитивних людей, кількість переходів до стадії СНІД знизилася в порівнянні з 2004 роком у 2 рази, завдяки поліпшенню доступу до препаратів антиретровірусної терапії.