Міністерство охорони здоров’я Канади дозволило застосування лікарського препарату CABENUVA в якості першої високоактивної терапії ВІЛ-1, пишуть Рубіжі Здоров’я. Цей лікарський засіб випускається у формі суспензії для ін’єкцій тривалого вивільнення каботегравіра і рілпівіріна. Згідно з даними виробника, продукт скорочує кількість днів прийому АРТ з 365 до 12 на рік.

CABENUVA дозволяє людям з ВІЛ, які мають пригнічене вірусне навантаження, підтримувати супрессию вірусу, скорочуючи при цьому свій режим прийому з 365 до 12 днів на рік. Крім цього, якийсь час їм потрібно буде приймати таблетки VOCABRIA, схвалені разом з CABENUVA.

У дослідженні, за результатами якого були схвалені препарати, взяли участь 1100 ВІЛ-позитивних людей з 16 країн. Уточнюється, що препарати не показані пацієнтам зі стійкістю до діючих речовин – каботегравіру або рілпівіріну.

Нову схему терапії найближчим часом розглянуть у Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA) і регулюючих органах в Швейцарії і Австралії.