Телеканал 1+1 опублікував “заяву щодо ситуації з новорічним випуском програми Вечірній квартал”, пише Хмарочос.

Вибачення були опубліковані на офіційному сайті медіа-холдингу та в соціальних мережах. У своєму звернені «1+1 медіа» визнає, що мініатюра студії «Квартал 95» справді мала причини для звинувачення у неповазі до “сексуальних меншин”. З огляду на це, всі відеоматеріали з даним епізодом було вилучено з медіа-бібліотеки та офіційних каналів на YouTube.

«1+1 медіа» пропонує на власних інформаційних майданчиках розпочати дискусію з іншими медіа. Вона буде присвячена проблемі відсутності стандартів для роботи над темами, які стосуються сексуальних меншин. Окрім цього, телеканал заявив, що надалі буде більш ретельно зважати на характер та підходи у висвітленні подібних тем.

Нагадаємо, сьогодні біля будівлі телеканалу 1+1 відбудеться мітинг проти гомофобії, трансфобії, расизму, сексизму та будь-якої ксенофобії на телебаченні.

Заява «1+1» щодо ситуації з новорічним випуском «Вечірнього кварталу»
У зв’язку з дискусією, яка розгорнулась в соціальних мережах стосовно однієї з мініатюр новорічного випуску «Вечірнього Кварталу» від студії «Квартал 95», телекомпанія «1+1» хотіла б дещо роз’яснити.
Дійсно, мали місце, на наш погляд, епізоди, які могли викликати звинувачення у неповазі до сексуальних меншин. Приносимо вибачення за цей епізод та запевняємо, що у нас не було жодного наміру образити будь-кого. Телеканал «1+1» вилучив цей епізод зі своєї бібліотеки.
«1+1 медіа» переконана, що ми маємо жити у відкритому та толерантному суспільстві. Саме тому, ми не хочемо уникати теми сексуальних меншин, яка є частиною сучасного життя, і висвітлюємо її, зокрема у випусках новин. Водночас, очевидно, що наразі в ЗМІ відсутні стандарти роботи з такою темою, особливо, коли мова заходить про гумор. Ми готові надати наші інформаційні майданчики для такої дискусії та запросити інші медіа групи, впевнені, ця тема є важливою для українського медійного простору загалом. Також ми, як і студія «Квартал 95», надалі  будемо більш ретельно зважати на вибір, характер та підходи у висвітленні тем, які зачіпають повагу та інтереси сексуальних меншин.
Впевнені, ситуація може та повинна стати поштовхом до конструктивного та відкритого діалогу.