Фахівці найбільшої в Лондоні клініки сексуального здоров’я на 56-й Дін-стріт стверджують, що на тлі пандемії передача ВІЛ “різко знизлася”. Про це пише PinkNews.

За словами фахівців клініки, передача ВІЛ значно скоротилася, оскільки самоізоляція розірвала ланцюжок нових випадків. Поки не можна оцінити те, що відбувається в цифрах, але лікарі кажуть про “різке зниження” нових випадків не тільки ВІЛ, але й інших хвороб, що передаються статевим шляхом. “Можливо, ми ніколи більше не отримаємо такий шанс – пандемія коронавируса надала унікальну можливість в боротьбі з ВІЛ“, — заявили в клініці.

Проте, фахівці розуміють, що не можна знижувати рівень тестування на ВІЛ, необхідно продовжувати його і під час самоізоляції і відразу ж після її завершення. Тоді швидкість поширення можна буде стримати на низькому рівні. А ті, хто отримає позитивний результат під час ізоляції, зможуть відразу почати приймати ліки. Саме з цією метою клініка надає безкоштовні домашні тести для людей, які хочуть дізнатися свій статус.