Члени кенійської ЛГБТ-спільноти з нетерпінням чекають рішення Високого суду, який може декриміналізувати одностатеві стосунки. Майбутнє рішення збільшує надії серед ЛГБТ у регіоні.

Високий суд Кенії цього місяця ухвалить рішення щодо скасування статті 162 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за одностатеві сексуальні стосунки.

У Кенії особа може бути засуджена до 14 років позбавлення волі за порушення закону.

 

Активісти заявляють, що справа є важливою віхою в боротьбі за права ЛГБТ в регіоні.

«Це можливість для ЛГБТ-людей претендувати на місце у суспільстві, – заявив Браян Мачарія, активіст. – Чи виграємо ми цю справу чи ні, є публічність, яка походить від того факту, що нам вдалося дійти так далеко у судах, що ми добилися того, що багато кенійців думає і говорить про це».

Гомофобні атаки поширені в Кенії, оскільки більшість населення – проти гомосексуальних людей.

Чарльз Канджама, головний юрист, який представляє Кенійський форум професіоналів-християн у справі, говорить, що Кенія не готова прийняти гомосексуальність.

 

«Ми вважаємо, що в інтересах нашої країни, як і більшості інших африканців на цьому континенті, забороняти гомосексуальність. Це, зокрема, одностатевий секс і будь-які прояви, як популяризація або пропаганда на користь такого сексу, щоб ми могли якомога більше заохочувати і пропагувати здорову сексуальну поведінку», – сказав він.

Активісти в Африці та інших країнах проводять агітацію проти кримінальних кодексів, які криміналізують одностатеві стосунки, більшість із яких датується колоніальним періодом. Подібні закони у багатьох країнах скасовуються. Індія скасувала їх минулого року. Ангола в січні. Кенія може зробити це за лічені тижні.

Яким би не було рішення Високого суду, обидві сторони ймовірно подаватимуть апеляцію до Верховного суду, якщо зазначають поразки.