Керівництво фінського каналу Yleisradio ухвалило рішення не скеровувати до Чечні свого кореспондента Еркку Мікконена, який планував написати матеріал про масові переслідування геїв. Про це в коментарі РБК розповів сам журналіст, пише Гордон.

Мікконен пояснив, що редакція не бере участі в “екскурсіях, де складно робити об’єктивну журналістику”. Крім того, за його словами, ситуація із геями – це “занадто болюча тема”, тому редакція не хоче наражати на небезпеку спікерів і накликати на них загрозу.

Передувало такому рішенню спілкування журналіста з представником міністерства закордонних справ Російської Федерації Марією Захаровою на прес-конференції, відео якої опублікував Дождь у Facebook.

Мікконен поставив запитання Захаровій про переслідування геїв у Чеченській Республіці і про те, як ця тема впливає на відносини Росії та Євросоюзу. У відповідь представник відомства сказала, що не компетентна у питанні, однак може посприяти в організації поїздки до Чечні.

“Зі свого боку ми знайдемо вам професіоналів, і ви з ними поспілкуєтеся. Усе серйозно, жодних жартів. Просто займається вами і відправкою вас до Чечні”, – зазначила Захарова і звернулася до глави Чечні Рамзана Кадирова з проханням організувати для Мікконена ознайомчу поїздку, в якій він би зміг знайти для себе відповіді на всі запитання.