Міністерство культури та інформаційної політики України відмовило Луцькій міській раді у вилученні примірників дитячої книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” із місцевих бібліотек через нібито пропаганду одностатевих відносин. Про це повідомляє місцеве агентство Конкурент, цитує Новое Время.

У відповіді міністерства вказано, що Український інститут книги не має повноважень вилучати книги з бібліотечних фондів, закуплених та переданих у межах державної програми. За даними відомства, рішення про закупівлю примірників книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” підтримали 19 із 26 обласних бібліотек. Книгу придбали у кількості 1240 примірників на загальну суму 124 тисяч грн (з урахуванням вартості доставки).

У лютому депутати Луцької міської ради звернулися до уряду з вимогою вилучити з дитячих та шкільних бібліотек усі примірники дитячої книги “Принцеса+принцеса: довго і щасливо” авторства Кейт О. Нілл. На переконання луцьких депутатів, відома на весь світ книга про романтичні відносини між двома дівчатками «суперечить сімейним цінностям, моралі та загрожує інституту сім’ї».