Коаліція з протидії дискримінації в Україні заявляє протест діям КМДА, вважаючи, що вони порушують статтю 39 Конституції України, що гарантує право на свободу мирних зібрань. Крім того, позиція КМДА свідчить не тільки про нехтування правами та свободами людини, але й демонструє неспроможність КМДА та міліції виконувати свої обов’язки та забезпечити про1d36d23b156ead252433d4ce2c21c387_XLведення мирного зібрання та громадський порядок.

25 травня в Києві оголошено проведення Маршу Рівності як публічну правозахисну акцію з вимогами забезпечити рівні права та можливості для громадян України, які належать до ЛГБТ-спільноти.

Свобода мирних зібрань має бути гарантована кожній групі. Ані КМДА, ані опоненти ЛГБТ-спільноти не можуть наполягати на забороні Маршу лише через те, що їм не подобаються погляди чи сексуальна орієнтація певних людей. Правом на свободу мирних зібрань, так само як і правом на свободу вираження поглядів, мають користуватися як представники релігійних громад, охоронці «моралі та традиційних цінностей», так і ЛГБТ. Закон «Про засади протидії та запобігання дискримінації в Україні» забороняє всі види дискримінації стосовно всіх груп – і це його мета і призначення.

В умовах, коли дискримінація вразливих груп є повсякденною нормою в українському суспільстві, а зусилля держави із попередження та захисту від дискримінації є неефективними та недостатніми, саме проведення правозахисних акцій на підтримку рівності та принципу недискримінації є вкрай важливим та повинно підтримуватися.

Проведення Маршу Рівності безпечно та прозоро – є частиною діалогу про права людини для кожного з нас, незважаючи на ознаки та особливості, такі як вік, соціальний статус, колір шкіри, релігійні переконання, гендер чи сексуальна орієнтація.

Безпека проведення Маршу в першу чергу залежить від організованих та прозорих дій держави, передовсім – міліції.

Коаліція з протидії дискримінації вважає, що Марш Рівності повинен бути відкритим заходом. Саме його відкритість та обізнаність людей, небайдужих до відстоювання прав людини, поваги людської гідності і різноманітності, про дату, час та місце проведення є запорукою його успішності та безпеки. Державні органи повинні вжити всіх заходів для забезпечення порядку та безпеки учасників, а не використовувати свою неспроможність для заборони Маршу.

Ми впевнені, що безпека учасників акції є відповідальністю держави, зокрема, міліції. Нам приємно відзначити, що представники правоохоронних органів висловили свою готовність забезпечити правопорядок під час Маршу Рівності, про що зазначав керівник прес-служби ГУ МВС України в Києві Ігор Михалко.

Коаліція з протидії дискримінації закликає КМДА відкликати позовну заяву та спільно з МВС забезпечити підтримку громадського порядку під час проведення Маршу та вжити всі необхідні дії задля безпеки учасників. Ми звертаємося до організацій та активістів громадянського суспільства та всіх небайдужих із запрошенням прийти на Марш та підтримати рівність і принцип недискримінації.

Довідково:
Коаліція з протидії дискримінації в Україні — це об’єднання організацій громадянського суспільства та незалежних експертів, яке солідарно працює в інтересах дискримінованих в Україні груп для досягнення дійсної рівності.

Коаліція з протидії дискримінації в Україні була заснована 5 квітня 2011 року як всеукраїнська недержавна громадська правозахисна ініціатива шляхом підписання українськими неурядовими організаціями спеціального Меморандуму. Наразі Меморандум Коаліції підтримало 42 українські організації.

Источникhttp://antidi.org.ua