Гендер Зед разом з німецькими партнерами CSD München та Munich Kyiv Queer запрошують активістський склад Гендер Зед подавати заявки до участі у німецько-українському обміні, який пройде у Києві/Запоріжжі (травень) та Мюнхені (липень).

ЛГБТІ рухи Німеччини та України останніх років різні у своєму розвитку: Прайд Паради (Christopher Street Day) стали важливою політичною подією в німецьких містах з вечірками, культурними програмами, а також демонстраціями. Більшість людей у Німеччині підтримують рух за права людини. Активісти та активістки в Україні, з іншого боку, повинні боротися за свої права і за загальне визнання щодня і піддаються великим небезпекам у всіх публічних акціях. Тим не менш, можна побачити багато спільного в обох країнах.

Група з десяти людей, що по можливості буде складатися з рівної кількості молодих активістів та активісток ЛГБТІ (до 35 років) з Баварії та України, буде досліджувати: як ЛГБТІ рух сприяв та продовжує сприяти досягненню рівності в обох країнах і які соціально-політичні акції були дієвими; як можна мобілізувати спільноту; як можна задіяти союзників у боротьбі за рівні права; як зберегти досягнуте та примножувати? При цьому представники та представниці двонаціональної команди будуть вчитися один у одного, зміцнюватимуть співпрацю між організаціями в обох країнах, а також спільно розробляти проекти. Планується не лише обговорення цих тем в теорії: у Запоріжжі, наприклад, учасники та учасниці будуть задіяні в підготовці флешмобу до Міжнародного дня проти гомо-, бі-, інтер- та трансфобії (IDAHoBIT), а в Мюнхені – візьмуть участь у Прайд параді.

Обмін буде проходити в два етапи: з 7 по 14 травня 2019 року група з Баварії та запорізький актив на декілька днів зустрінуться у Києві, решта ж частина української частини обміну передбачена у Запоріжжі; з 9 по 14 липня 2019 року українська команда відвідає баварську столицю та зустрінеться з організаціями та активістами і активістками Мюнхену.

Участь в обох етапах є головною і обов’язковою умовою участі!

Захід буде проходити німецькою, російською та українською мовами з перекладом. Кошти за проживання, транспорт та харчування (сніданок і обід) покриють організатори. Розміщення відбуватиметься в загальних номерах хостелів/готелів або у приватних осіб.

Кінцевий термін подачі заявки – 04 березня 2019 року. Конкурсне журі прийме рішення про розподіл місць та повідомить успішні кандидатури до кінця березня.

Для реєстрації, будь ласка, пройдіть за посиланням:

https://goo.gl/forms/FR2gFxG7zlQQ9IqD3

У разі виникнення питань, будь ласка, звертайтесь до співробітників Гендер Зед, або пишіть на адресу zp.gender@gmail.com з поміткою «Молодіжний обмін_2019».

Обмін відбувається за підтримки Баварської молодіжної спілки та відділу культури міста Мюнхен.

 Організатори:

 CSD München (www.csdmuenchen.de) – найбільша ЛГБТІ подія Баварії, де протягом дев’яти днів (2019 року – з 6 по 14 липня) відбувається більше 60 різних заходів. Програма цього включатиме політичний парад через центр міста за участі близько 175 000 учасників і глядачів, дводенне вуличне свято навколо площі Маріїнплац з культурною і шоу-програмою, танцювальною ареною, місцем для родин та унікальною вечіркою у ратуші RathausClubbing. Цього року CSD Мюнхену виповниться 40 років. Девіз 2019 року: «50 років Stonewall – Святкуйте різноманіття! Боріться за рівність!»

Гендер Зед (https://genderz.org.ua) є найбільшою ЛГБТІ організацією в Запорізькій області, яка працює не лише з місцевою спільнотою, а й з суспільством – через акції, кампанії, навчання професійних груп та інші заходи розповідає про гендерну нерівність, ксенофобію, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність тощо, роблячи Україну толерантнішою та відкритішою до різноманіття.

Munich Kyiv Queer (www.munichkyivqueer.org) – контактна група, яка координує співпрацю ЛГБТІ спільнот Києва та Мюнхена з 2012 року. Мюнхен та Київ є містами-побратимами. Співробітництво охоплює політичні акції, культурні проекти та регулярний фаховий обмін.

Попередня програма

Україна:

7 травня: Прибуття

8 травня: Привітання та знайомство / Вступ до теми: ситуація ЛГБТІ спільноти в Україні

9 травня: Прайд рух в Україні / Зустріч з організаторами та організаторками КиївПрайд

10 травня: Екскурсія «Квір історія Києва» / Зустріч з батьківською організацією «Терго»

11 травня: Вільний час / Нічний потяг до Запоріжжя

12 травня: Приїзд у Запоріжжя / Оглядова екскурсія містом / Підготовка до Райдужного Флешмобу 2019

13 травня: Екскурсія на острів Хортиця / Зворотній зв’язок / Повернення нічним потягом  до Києва

14 травня: виліт (рейс із Запоріжжя або поїзд до Києва)

Німеччина:

9 липня: Прибуття / Екскурсія містом

10-12 липня: зустріч з місцевими ЛГБТІ організаціями / вечірня участь у заходах в рамках PrideWeek / зустріч з членами тa членкинями Munich Kyiv Queer / підготовка до участі в CSD / відео-семінар / дебати з активістами та активістками попереднього покоління / розмовне кафе / Квір екскурсія по місту

13 липня: CSD Мюнхен з політичним парадом, інформаційним стендом і вуличним святом

14 липня: Вільний час / Зворотній зв’язок / Від’їзд