Повномасштабне вторгнення змінило життя кожного та кожної з нас.

Тисячі людей втратили своїх близьких. У багатьох зруйновані будинки. Українці та українці були вимушені евакуюватися до безпечної зони. Ще багато років ми будемо згадувати ці страшні дні, які, сподіваємося, закінчаться зовсім скоро.

Під час війни дуже важливо розповідати світу історії українців та українок. В цьому допомагає якісна журналістика, яка описує життя різних груп людей. Ми запрошуємо медійників та медійниць взяти участь в нашому проєкті, який має на меті показати, як війна вплинула на ЛГБТ-людей.

Ми запрошуємо журналістів/ок з України, Молдови та Німеччини до спільної журналістської поїздки до Берліну восени 2022 року. Попередні дати заходу – 14-20 листопада. Під час поїздки ми зустрінемося з багатьма цікавими людьми зі сфери медіа, активізму і правозахисту. Для цього важливо володіти англійською мовою на рівні, достатньому для спілкування в таких інтернаціональних командах.

А вже після тижневого обміну ми очікуємо від вас створення власних журналістських матеріалів. Це можуть бути статті, відео чи фотопроєкти, лонгріди, серії Інстаграм-постів про становище ЛГБТ-спільноти. Оберіть цікавий нетривіальний фокус дослідження, яке сподобається аудиторії вашого медіа. У вас буде час на дослідження вибраної вами теми до поїздки, трохи вільного часу під час поїздки (наприклад, для інтерв’ю чи, за попередньою домовленістю, зустрічей з місцевими), а також близько двох тижнів після поїздки для фіналізації. За необхідності ми будемо сприяти у пошуку протагоністів, інтерв’юерів, експертів тощо. Написання журналістського матеріалу та його розміщення на вашому медіа-ресурсі є обов’язковою (!) умовою участі. Погодьтесь, це не така вже й висока ціна за повністю оплачувану поїздку. Усі матеріали будуть продубльовані на сайті Гендер Зед з посиланням на першоджерело.

Проєкт розрахований на медійників та медійниць. Витрати на проїзд, проживання, харчування покриваються. Ми зможемо покрити проїзд по Україні, Німеччині, переліт/переїзд до Берліну з прикордонних містечок, або з будь-якого європейського міста, якщо ви наразі знаходитесь не в Україні.

Для участі в дослідницькій поїздці необхідно надіслати на електронну адресу applications@genderz.org.ua (з темою листа Application_Your name) наступні два ворд-документи, складені у довільній формі англійською мовою:

  1. Motivation letter (де опишіть ваш професійний/журналістський бекграунд, чим вам цікава поїздка, чи є у вас вихід на якісь українські медіа)
  2. Idea’s description (де опишіть ваше бачення журналістської роботи, приблизну тему, що хочете дослідити, формат).

Перед надсиланням листа ми радимо обов’язково продумати ідею вашого журналістського дослідження. Нам важливо розуміти, що у вас є мотивація та розуміння того, що вам цікаво дослідити. Також впевніться що можете фізично подорожувати до Берліну – тобто маєте закордонний паспорт і право виїзду з України станом на сьогодні.

Чекаємо на ваші заявки до 5 липня 2022 року включно. Якщо ваша кандидатура буде відібрана – ми зв’яжемось з вами до 10 липня. Якщо ж до 10 липня ви не отримаєте від нас листа – це означає, що, на жаль, ваша заявка не була підтримана.

Якщо у вас виникнуть питання, напишіть нам лист на електронку applications@genderz.org.ua з темою листа Питання.

#civilsocietycooperation