Covering LGBTQ issues in transnational journalism – German-Ukrainian journalist exchange – саме таку назву має програма обміну, що відбудеться між Запоріжжям/Києвом та Берліном.
Німецькі колеги відвідають Україну у листопаді 2020 року, а для десяти українських журналісток та журналістів поїздка до Берліну запланована на 4-11 грудня.
Витрати на переліт, проживання та харчування будуть відшкодовані організаторами. Іменні квитки будуть придбані заздалегідь з вильотом з Києва вранці.
Фокусом обміну стане дослідження питань, пов’язаних з сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, становищем ЛГБТК-спільноти у Німеччині, політичними досягненнями та викликами спільноти в обидвох країнах.
Дедлайн для подання заявок – 30 серпня 2020 року.
Чому програма називається дослідницькою? Для участі у поїздці будуть відбиратися лише ті журналіст(к)и, яким цікаво дослідити чи провести розслідування певного питання в межах оголошеної тематики обміну та програми поїздки. Питання поза межами оголошеної тематики також розглядатимуться конкурсною комісією. Попередню програму описано нижче.
Ми будемо раді побачити Ваш мотиваційний лист, у якому вам необхідно описати яке конкретне питання ви бажаєте дослідити та як ви це будете робити, а також з ким хотіли би зустрітися для інтерв’ю під час перебування в Берліні. Ваше розуміння, бачення, наявність попереднього плану чи структури журналістського дослідження, розуміння бажаних інтерв’юерів/ок для реалізації власного журналістського дослідження буде одним з головних критеріїв відбору.
Зауважте, основною мовою зустрічі буде англійська мова. Оскільки перекладу на українську мову не передбачено, знання англійської на рівні, достатньому для спілкування та проведення інтерв’ю, є необхідною умовою.
У Берліні відібрані учасники та учасниці матимуть можливість зустрітися з різними організаціями, які займаються ЛГБТК-питаннями, політиками та політикинями, журналіст(к)ами, блогер(к)ами, поліцейськими, представниками та представницями церкви, яка відкрито підтримує ЛГБТ-людей, консульством України та багато іншого. Детальну програму буде оголошено відібраним учасникам пізніше. Окрім основної програми передбачено відвідування музеїв, проведення тематичних екскурсій, неформальних зустрічей – усе для того, аби ви могли поглибитись у розслідування теми, винесеної для вашого журналістського дослідження. Окремо передбачено вільний час, який ви зможете використати для індивідуальних інтерв’ю чи бесід з особами-суб’єктами вашого інтересу, в залежності від теми вашого дослідження. Організатори заздалегідь допоможуть вам налагодити контакт з вашими інтерв’юєр(к)ами та домовитися про призначення місця та часу для індивідуальних зустрічей/інтерв’ю.
Отже, програма обміну пропонує можливість детальніше дослідити політичні реформи, позитивні та негативні зміни з журналістської точки зору, а також висвітлити життя / положення людей з різною сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю в Німеччині у порівнянні з Україною. Закликаємо вас обрати цікаву та небанальну тему для вашого журналістського дослідження. Пам’ятайте: що загальніша тема, наприклад, «становище ЛГБТ у Німеччині», – то менше шансів у вашої ідеї бути відібраною. Тема дослідження має бути конкретною, нетривіальною, зрозумілою, і такою, що має стосунок до українських реалій чи може бути з ними порівняна. Перш, ніж подавати заявку, оцініть цікавість ідеї вашого дослідження, порадьтеся з колегами чи друзями, дайте їм оцінити вашу ідею зі сторони.
Обов’язковою умовою участі у програмі є публікація проведеного вами журналістського дослідження (журналістського матеріалу) на сайті Гендер Зед genderz.org.ua та, бажано, на медіа-ресурсах, на яких ви публікуєтесь. Зауважте, для сайту Гендер Зед ваш журналістський матеріал має бути перекладений англійською мовою. Також візьміть до уваги, що чернетки ваших матеріалів (для узгодження) англійською мовою організатори очікуватимуть протягом тижня після повернення в Україну. Перевагою стане ваша готовність опублікувати ваш журналістський матеріал українською або російською мовами на ресурсі, де ви працюєте. Тому у вашій мотиваційній заявці обов’язково уточніть, на які медіа ви маєте вихід, та підтвердіть готовність опублікувати матеріал на вашому ресурсі разом з англомовним варіантом для сайту Гендер Зед.
Додатково зауважте, що наступні витрати не відшкодовуватимуться організаторами:
- подорож до/з аеропорту відправлення (аеропорту Бориспіль міста Київ)
- медичне страхування
- індивідуальні витрати у вільний час
- алкогольні напої
- оплати за інтерв’ю (якщо такі витрати плануються) або додаткові витрати, пов’язані з вашим індивідуальним дослідженням.
Важливо! Про COVID-19:
- Здоров’я учасників та учасниць є найвищим пріоритетом для організаторської команди. Ми постійно підтримуємо зв’язок із Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини для оцінки поточної ситуації. Ситуація з коронавірусною інфекцією є непередбачуваною, а тому можливі зміни програми, включаючи скасування поїздки у випадку, якщо організатори зроблять висновок про неможливість гарантування необхідних заходів без ризику інфікування.
- У випадку середньострокового скасування (буде відомо у вересні-жовтні 2020 року) ми працюємо над концепцією заміни поїздки онлайн-форматом, включаючи онлайн-семінари, лекції та дискусії – для досягнення цілей проєкту. У разі виникнення такої ситуації організатори запропонують вам допомогти знайти місцевих партнерів для інтерв’ю. До того ж, у випадку скасування навчальної поїздки ми все одно очікуємо від вас подання журналістської статті англійською мовою, яку опублікуємо на сайті Гендер Зед. Тому вашою заявкою ви погоджуєтесь взяти участь у запропонованому онлайн-варіанті програми у разі скасування поїздки через COVID-19. Ми щиро вибачаємось за незручності. Зі свого боку, у разі скасування поїздки, ми запропонуємо винагороду найкращим автор(к)ам за написання журналістського матеріалу, щоб підтримати належну мотивацію участі у програмі.
- Зауважте, у разі вимушеного скасування поїздки організатори не зможуть покрити понесені вами локальні витрати, наприклад, компенсацію за придбані заздалегідь квитки на проїзд до/з аеропорту.
Проєкт реалізується у партнерстві з німецькою організацією the Deutsche Gesellschaft e.V., фінансується і підтримується Федеральним міністерством закордонних справ (Auswärtiges Amt) і є частиною програми «Розширення співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства та Росії (Програма Східного партнерства)».
Зацікавлені у поїздці? Подавайте ваші заявки на applications@genderz.org.ua з обов’язковим зазначенням теми Journalist exchange.
Заявка має містити такі три файли:
1) ваше резюме (англійською або українською мовами) – нам цікаво знати ваш досвід у журналістиці;
2) ваш мотиваційний лист (англійською мовою) – нам важливо знати вашу мотивацію участі у програмі, а також отримати підтвердження (наприклад, фразами “I confirm that I have an access to … . … . I also confirm my participation in online version …” див нижче):
- виходу на медіа та можливості/готовності опублікувати важ журналістський матеріал на цьому ресурсі,
- підтвердження готовності надати англомовний варіант вашого журналістського матеріалу для сайту Гендер Зед,
- підтвердження готовності взяти участь у онлайн-форматі програми у випадку відміни поїздки через погіршення ситуації з коронавірусною інфекцією
3) опис ідеї та плану-проєкту вашого журналістського матеріалу, тему якого ви будете досліджувати під час поїздки (англійською або українською мовами) – нам важливо розуміти, що ви обдумано обрали тему для свого журналістського дослідження та розумієте як саме будете вивчати це питання під час поїздки.
Останній день подачі заявок – 30.08.2020.
У разі виникнення питань – пишіть нам пошту applications@genderz.org.ua з зазначенням теми Питання. Ми з радістю відповімо на ваш лист у найближчий час. Питання по заявці прийматимуться до 27.08.2020.
Відбір учасників та учасниць відбудеться конкурсною комісією впродовж тижня після закінчення дедлайну. Про результати відбору буде повідомлено письмово.
Чекаємо на ваші заявки, та успіхів!
Партнери: