Ось як все почалося
Нагадаємо, у вересні 2019 року в Запоріжжі вперше пройшов Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Майже сотня учасників та учасниць об’єднали свої сили задля налагодження сталої комунікації серед тих, хто хоче зробити суспільство більш толерантним.
Напрацьовані під час Форуму ідеї втілилися у конкретних проєктах. Одинадцять з них було обрано переможними: це тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ. Ретельно продумати концепти їх авторам та авторкам допомогла спеціальна Тренерська Школа, а безпосередньо реалізувати — підтримка фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).
Протягом двох зимових місяців ми розповідали вам про проєкти, що відбулися. Зима закінчилася, а разом із нею — й третій місяць реалізації концептів. Ми коротко переповімо вам, що відбулося у лютому.
Секс-едукейшн, або по-нашому — доросла розмова
У Edison Space coworking перегорнули третю сторінку проєкту з сексуальної освіти «МІЖ нами» — 15 лютого у коворкінг-центрі відбулася лекція «Доросла розмова: як говорити з дитиною про секс». Команда Edison Space coworking запросила до Запоріжжя психологиню та резидентку київського dialog hub Заріну Давлєтшину. Вона розповіла присутнім як говорити з підлітками про секс без тиску та сорому, та, зокрема, торкнулася таких питань:
- як почати розмову про секс з дитиною від 3 до 14 років?
- що сказати дитині, щоб не спровокувати “додатковий інтерес”?
- як захистити дитину від сексуального насилля?
- які питання варто підняти окрім народження дітей?
Тренінги: і тут, і там
Ще одним втіленим у життя концептом стали тренінги для спеціалістів та спеціалісток соціогуманітарної сфери з питань СОГІ. Вони пройшли у Маріуполі та Бердянську в партнерстві з «Південно-східною українською асоціацією практичних психологів та арт-терапевтів», яка й внесла цю ініціативу на конкурс концептів.
Учасниці та учасники обох тренінгів отримали вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансгендерність, про ЛГБТ-людей, стереотипи щодо них, а також коректної лексики.
Організатори також влаштували присутнім «читання» «живої книги» — невимушене спілкування із людиною з ЛГБТ-спільноти. «Книгою» обох тренінгів став хлопець-гей, якому учасники та учасниці ставили найрізноманітніші питання.
У твоєму плей-листі
А у студії Radio Necessity продовжують записувати підкасти із серії «Не в меня». У лютому радіошоу доповнилося новими випусками «Девіація та перверсії», «Секстінг», «Онлайн-знайомства», «Стереотипи шодо ЛГБТ». Щоб не пропустити його, або прослухати випуски, що вже опубліковані, відвідайте сайт Radio Necessity.
Реальна історія з одного фільму
25 лютого у Вінниці відбувся показ фільму «Молитви за Боббі». Вінницька громадська організація «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» організувала перегляд стрічки, сюжет якої заснований на реальних подіях. Понад 30 глядачів та глядачок долучилися до просвітницького сеансу.
Фільм розповідає трагічну історію молодого гея Боббі та його матері Мері. Жінка тільки після самогубства сина розуміє власну старомодність, безглуздість і дурість переконань. Намагаючись «врятувати сина і його душу», вона знищила назавжди не тільки його, але і себе.
Після перегляду півторагодинної стрічки присутні жваво обговорювали свої почуття від фільму та дискутували про те, як кіно може виконувати позитивну просвітницьку функцію.
З науковим підходом
А психологічний центр Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького у лютому організував дві інформаційно-просвітницькі лекції з елементами тренінгу. 18 та 20 лютого до студій долучилися студенти та студентки напрямків підготовки «право», «соціальна робота» та «психологія».
Лекції «Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність» торкнулися таких питань, як:
- загальні уявлення про сексуальність;
- розвиток сексуальності людини в онтогенезі;
- стать і гендер;
- руйнування стереотипів щодо представників/ць ЛГБТ+ спільноти;
- особливості використання спеціальної термінології.
______________________________________________________________________________________________
Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї!