У вересні в Запоріжжі пройшов Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Тоді близько сотні учасників та учасниць об’єднали свої сили задля налагодження сталої комунікації серед тих, хто має амбіції формувати толерантне суспільство.

Обмін думками, досвідом та планами, що відбувся під час Форуму, мав своє продовження у конкурсі концептів тематичних заходів. Акумульовані ідеї перетворилися на реальний план дій. Одинадцять з концептів було обрано переможними: серед них тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ.

Але перед тим як втілювати власні задуми у життя, автори та авторки цих концептів мали відточити свої навички та майстерність. Саме для цього вони стали учасниками та учасницями Тренерської Школи, яка проходила у Запоріжжі з 20 по 24 листопада.

Для навчання на Тренерську Школу приїхали представники таких організацій:

– Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія», Запорізька область;

– Інформаційний правозахисний центр «ВІСЬ», Вінницька область;

– Медіа-клуб громадського діалогу «Європростір», Херсонська область;

– Radio Necessity, Запорізька область;

– Крок до людей, Запорізька область;

– Фундація ім. Августа Вірлича, Херсонська область;

– Подільська освітня платформа & Кам’яний острів, Хмельницька область;

– Фонд «Професійний розвиток Запоріжжя»/Edison Space, Запорізька область;

– Інститут Креативних Інновацій, Житомирська область;

– Психологічний центр Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького, Запорізька область.

П’ятиденний інтенсив організував Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» за підтримки фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).

На початку присутні розглянули низку питань, дотичних до теми СОГІ, а також теорію про такий вид навчання як тренінг: його види, атрибути, методи та практичні інструменти.

Після цього учасники та учасниці самостійно напрацьовували аргументи для подолання стереотипів та міфів щодо ЛГБТ-людей — надалі це допоможе їм під час реалізації концепцій. Другий день тренінгу завершився зустріччю із «живими книгами» – із гомосексуальним хлопцем, який займається активістською діяльністю, лесбійкою, а також мамою з організації «Терго».

В один з навчальних днів присутніх також спіткала несподіванка у вигляді справжнісінького іспиту. Так лектори та лекторки Тренерської Школи перевірили засвоєні за попередні дні знання з теми СОГІ та методології тренінгів.

Передостанній день було присвячено самим випускникам та випускницям тренерської школи. Об’єднавшись у групи по декілька людей, вони проводили міні-тренінги для усієї аудиторії. Наостанок, разом із професійним психологом, присутні пройшли курс профілактики емоційного та професійного вигорання тренерів.

Ми у Гендер Зед дуже тішимося через  те, що союзників та союзниць ЛГБТ дедалі більшає. Проте не варто забувати, що якою би не була кількість проведених заходів — без належного рівня підготовки власне тренера чи тренерки, ефективність умовного тренінгу може бути мінімальною. Саме тому ми продовжуємо проводити спеціалізовані Тренерські Школи, де присутні здобувають необхідні знання та навички, дізнаються професійні лайф-хаки. Оцінити рівень підготовки концепцій можна буде вже незабаром — календар реалізації заходів сплановано аж до кінця 2020 року! — відзначив директор Гендер Зед Ростислав Мілевський.

А ось як прокоментувала свою участь у Тренерській Школі представниця проєкту Edison Space Аліна Корінєва:

Тренерська Школа почалася з заявки на участь. Заповнюючи її я розуміла, що це буде приємний тренінг із безліччю корисної  інформації, але він виявився навіть кращим ніж я уявляла. Усі п’ять днів я перебувала у атмосфері безпеки та підтримки, дізнавалася про методологію тренінгу, акторську майстерність, права людини, постійно практикувала свої навички. Мене оточували чудові люди, кожен та кожна з яких горить своєю справою і це додало мені жаги до саморозвитку. Тренінг пролетів за мить, але залишив після себе стільки відкриттів та мотивації, що їх вистачить на наступні декілька місяців роботи.