На початку листопада до Запоріжжя завітали кваліфіковані психіатри та психіатрині, психологи та психологині. Вони прибули з Києва, Вінниці, Харкова, Одеси, Черкас, Дніпра, Житомира, Бахмута і Торецька. Їх мета – здобути нові знання та досвід, ставши учасниками та учасницями «Школи Толерантності з питань консультування ЛГБТ», що проходив з 2 по 4 листопада.

Захід організував Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», за підтримки Національного демократичного інституту (NDI).

За три дні тренінгу учасники та учасниці «Школи» отримали як актуальні теоретичні знання, а так само й нові практичні навички.

Зокрема, під керівництвом досвідчених тренерів/ок розглянуто вичерпну інформацію стосовно ЛГБТ-людей, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, наукового погляду на гомо- та бісексуальність, медико-психологічні аспекти консультування ЛГБТ- людей, актуальні питання гендерної психіатрії. Серед суто професійних питань – аналіз змісту УКПМД «Гендерна дисфорія», встановлення діагнозу відповідно до протоколу та етика спілкування з трансгендерними пацієнтами.

Разом з досвідченим психологом присутні опрацювали декілька кейсів консультування ЛГБТ-людей.

Релакс-частина тренінгу також була інформативною – учасники та учасниці «Школи» переглянули тематичну кінострічку.

Насиченою видалася й зустріч із «живими книгами». Учасники та учасниці тренінгу мали нагоду поспілкуватися у невимушеній атмосфері з мамою гея, парою лесбійок, які виховують дитину, та парою геїв.

Ось які відгуки залишили у соцмережах учасниці цієї «Школи»:

Вдячна тренерам за інтенсив для психологів і психіатрів, за інтерактивні методи, за структуровано подану інформацію, доброзичливість і новий досвід!
В День працівника соціальної сфери удосконалювали толерантність. Прийняття та розуміння всім!

Людмила, Київ

Пройдя конкурс и получив приглашение от организаторов, я умчалась «грызть гранит» по теме, которая в нашем обществе вызывает с одной стороны споры и непринятие, с другой сочувствие и сопереживание. 
Я благодарю организаторов, тренеров и участников обучающего тренинга за возможность прикоснуться к вопросам сексуальной ориентации и гендерной идентичности личности. За возможность расширить свои знания и усвоить корректную лексику при общении, консультировании и психотерапии с представителями\цами ЛГБТ-сообщества. 
А главное, научиться быть толерантной к тем, кто живет рядом, независимо от их предпочтений, позиций и взглядов.
Три дня обучения пробежали-пролетели. Было насыщенно, продуктивно и ярко!

Інна, Київ

Хочу поблагодарить Gender Z, тренеров и конечно участников за прекрасный опыт, эмоции, за развеянные стереотипы, за теплую атмосферу, безоценочность… Спасибо, ЛГБТ-сообществу за смелость и открытость, за умение заявлять о себе. Не могу сказать, что это был очередной тренинг, Вы зацепили каждого. Желаю всем вдохновения, успехов и процветания!

Дарина, Запоріжжя

Тренінг для лікарів-психіатрів, лікарів-психологів та практичних психологів з питань консультування ЛГБТ завершився, а солодкий післясмак лишився. Дякую групі, ко-тренеру та БФ “Гендер Зед” за чудові, насичені емоційним та професійним досвідом три дні.

Галина Гук, тренерка