Народний депутат від БПП Сергій Лещенко повідомив, що йому і нардепу Мустафі Найєму (БПП) не продовжили контракт на викладання в школі журналістики при Українському католицькому університеті (УКУ) у Львові в зв’язку з участю народних обранців в ЛГБТ-прайд (“Марші рівності”). Про це повідомив сайт “Букви”.

“Після того, як ми стали депутатами, нас з Мустафою (Найємом, – ред.) Покликали читати курс, і ми читали його два роки. Зараз контракт не продовжено. За дивним причин – через те, що ми, скажімо, брали участь в ЛГБТ-прайді. Це послужило причиною контракт зупинити. У якомусь сенсі я вважаю, що це не зовсім правильне рішення, але ми не робимо з цього великий якоїсь історії. Це, врешті-решт, право приватного університету вирішувати. Але в цивілізованому світі, я думаю, це було б не дуже морально “, – зазначив Лещенко.

Він висловив думку, що відмова в продовженні контракту пов’язаний зі зміною бачення процесу навчання керівництвом вузу, яке зробило фокус на “церковну журналістику”.

“Там дуже хороша школа журналістики, там вона світська абсолютно, за західними стандартами. Це магістерська програма, тобто це останніх уже два роки навчання, і відкритий конкурс – туди запрошують, по суті справи, вже журналістів, суперталановитих або хто себе проявив, десь працюючи. На сьогоднішній день, мені здається, найсильніша була школа, принаймні, до тих пір, поки ми там читали наші спецкурси. Як зараз, я не знаю, думаю, що так само. Там відбулися кадрові зміни серйозні з різних причин теж. Справа в тому, що вуз приватний, утримується церквою, а програма світська. І в якийсь момент церковна частина керівництва вирішила, що фокус повинен бути на церковній журналістиці. І, власне, це було складовою процесу, куди входило і відсутність продовження контракту з нами, і більший фокус на церковній журналістиці “, – розповів Лещенко.