20 квітня правоохоронці поліцейські «накрили» нічний клуб «Потьомкін» на Монастирському острові, нагадує Інформатор. У прес-службі ГУНП повідомили, що в нічному клубі влаштовувалися тематичні секс-вечірки, що підпадає під статтю Кримінального кодексу “Звідництво”. Учасники ЛГБТ-спільноти не згодні з діями поліції.

Михайло Середюк – активіст, розповів свою точку зору щодо того, що сталося.

Що говорять у поліції

У релізі повідомлялося, що в березні в поліцію надійшло кілька звернень від жителів. Люди скаржилися на те, що в розважальному закладі відбуваються розпусні дії. 20 квітня поліцейські провели обшук в клубі, в ході якого вилучили техніку та деяке майно клубу. Зараз вирішується питання про відкриття кримінального провадження за частиною 2 статті 302 Кримінального кодексу України (“Створення або утримання місць розпусти” і “Звідництво”). Причетним до злочину загрожує до 5 років обмеження або позбавлення волі.

Що говорять організатори вечірки

Організатори вечірок розповіли, що подібні заходи в Дніпрі організовують давно. Раніше вони проходили в клубі «Буржуй», потім в «Джексоні», а тепер перебралися в «Потьомкін», який працює в холодну пору року і в основному вночі і не може комусь заважати. Вечірки не були націлені на пропаганду безладних статевих зв’язків, вони, скоріше, повинні були об’єднати ЛГБТ-спільноту. Презервативи на заході і правда були у вільному доступі. Однак це пояснюється тим, що співтовариство тісно співпрацює з низкою організацій, які їх надають, тому контрацептивами просто діляться, нагадуючи про їх важливість.

Також активісти запевняють, що правоохоронці поводилися некоректно – використовували по відношенню до представників ЛГБТ нецензурну лайку і не толерантні вислови, пропонували спалити всіх гомосексуальних людей. У багатьох присутніх також пропали особисті речі – гроші, електронні сигарети, телефони та інше. Хтось із відпочиваючих отримав травми, тому як правоохоронці застосовували до них силу, а іноземців змушували співати гімн і били за його незнання.

Які зараз справи

Михайло Сердюк повідомив: «Зараз проводиться розгляд, за цим спостерігає Європа. Сьогодні у нас була конференція з генеральним консулом Німеччини. У Німеччині є 2 звіти з цього приводу. Ми вже написали 3 заяви в прокуратуру за фактом побиття і крадіжки. Цей випадок для України, можна сказати, унікальний, останній раз щось подібне відбувалося років 15 назад».

Більш того питанням займаються ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», багато активісти і юристи Дніпра. Організатор вечірки очікують компенсації збитку учасникам і клубові.