Великі гонконгські і тайванські кінодистриб’ютори придбали права на показ драми гонконгського кінорежисера Рея Єна «Suk Suk», повідомляє ЭКД! із посиланням на Variety.

Картина «Suk Suk» (叔叔) оповідає про двох літніх гомосексуальних чоловіків, які ніколи відкрито не заявляли про свою орієнтацію. Після випадкової зустрічі вони закохуються один в одного і замислюються про спільне майбутнє.

«Suk Suk» є фаворитом тайбейського кінофестивалю «Золотий кінь». Фільм був номінований в чотирьох категоріях: кращий художестенний фільм, кращий оригінальний сценарій, краща чоловіча роль і краща жіноча роль другого плану. Прем’єра відбулася на Пусанська міжнародному кінофестивалі.

«Золотий кінь» – це один з найпрестижніших фестивалів китайського кіно поряд з «Золотим півнем», «Сто квітів» КНР і Гонконгською кінопремією.

Пекін бойкотував «Золотого коня» 2019 року через виступи переможця минулого року: у своїй промові він підтримав ідею незалежного Тайваню. Крім того, в цьому році «Золотий півень» пройде в один день з тайванським кінофестивалем. Це говорить про наростаючу напруженість між материком і островом.

Тайвань у 2019 році став першим регіоном в Азії, який легалізував одностатеві шлюби. Пекін вважає Тайвань однією з провінцій КНР і невіддільною частиною країни.