Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» цьогоріч продемонструє конкурсну програму Sunny Bunny («Сонячний зайчик») фільмів про ЛГБТ, незважаючи на події минулого року, коли противники програми влаштували провокації, аби зірвати покази. Про це пише Телекритика з посиланням на генерального директора кінофестивалю «Молодість» Андрія Халпахчі, який зробив відвідне повідомлення на прес-конференції з нагоди проведення ювілейного 45-го КМКФ.

За його словами, конкурсна программа Sunny Bunny буде проходити в кінотеатрі «Київ», бо там більше можливостей для забезпечення охорони та підтримки порядку.

«Сонячний зайчик» — друга в світі після премії «Тедді» (Teddy Award на Берлінському кінофестивалі) програма ЛГБТ-фільмів на основних міжнародних кінофестивалях.

Цьогорічну конкурсну программу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»  буде відкривати класичний фільм «Камінг-аут» — німецька драма 1989 режисера Хайнера Карова. Як повідомляє «ЛГБТ-портал», це єдиний фільм колишньої НДР про геїв, а також останній фільм НДР взагалі, адже Берлінська стіна впала через кілька годин після початку прем’єри картини. Фільм представить виконавець головної ролі Матіас Фрайхоф, який стане одним з членів головного журі.

Стрічка показує історію молодого хлопця — вчителя, який намагається усвідомити свою гомо сексуальність. Долаючи складнощі самоідентифікації, він намагається покінчити з собою, але згодом, переосмислючи своє ставлення до життя, намагається взяти від нього всі радощі «блакитного» життя та пізнати кохання.

Нагадаємо, 29 жовтня 2014 року, під час сеансу фільму «Літні ночі» з програми Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Sunny Bunny невідомі підпалили зал «Гегемон» кінотеатру «Жовтень». Відбулася евакуація глядачів.

31 жовтня минулого року невідомі чоловіки в камуфляжі з нашивками «Правого сектора» зірвали показ фільму «Макс та інші» з програми кінофестивалю «Молодості» Sunny Bunny у столичному кінотеатрі «Кінопанорама».

Одразу після пожежі директор кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе заявила, що підозрює, що пожежа невипадково сталася під час трансляцію фільму про ЛГБТ на кінофестивалі «Молодість». Вона звернула увагу на те, що пожежа почалася під час показу у рамках фестивалю, присвяченого гомосекусульності.

Згодом  міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що міліція затримала двох підозрюваних у підпалі київського кінотеатру «Жовтень». За його словами, підозрювані — студенті вузу і його безробітний приятель — зізнались у скоєнні злочину. Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що затримані за підозрою у підпалі київського кінотеатру «Жовтень» 29 жовтня почали співпрацювати зі слідством і розкрили мотиви свого вчинку.  Підозрювані заявили, що своїми діями вони прагнули зірвати показ фільму з ЛГБТ-тематики.

Внаслідок підпалу кінотеатр зазнав серйозних руйнувань — збитки від пожежі орієнтовно становлять 7 млн грн.

Цьогоріч  генеральний директор міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі заявив, що злочинці свідомо спекулювали на проблемі нетерпимості до ЛГБТ-спільноти, коли підпалювали кінотеатр «Жовтень» восени минулого року.

У червні 2015 року секретар міськради Олексій Резніков, заявив, що реконструкція кінотеатру «Жовтень» завершиться до кінця жовтня, і покази київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» можуть відбутися у відновленому закладі, що постраждав від пожежі восени 2014 року.

На прес-конференції Андріq Халпахчі підтвердив, що кінотеатр «Жовтень» буде брати участь у показах кінофестивалю «Молодість».  «Що стосується кінотеатру “Жовтень”, пані Горделадзе просила мене складати програму фільмів для кінотеатру, тому цей кінотеатер, як завжди буде майданчиком для кінофестивалю “Молодість”», — сказав він.

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»  триватиме з 24 жовтня по 1 листопада.

Нагадаємо, у рамках четвертого Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів #KISFF2015, який проходив з 22 по 26 квітня, було показано добірку стрічок на ЛГБТ-тематику.