Очільник націоналістичної організації “Едельвейс”, яка в лютому зірвала тренінг для журналістів з питань ЛГБТ, Роман Костишин балотується до Вінницької обласної ради від “Європейської солідарності”. 

Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуку, пише ZMINA.

“Лівий берег Вінниці! Я восьмий у списку, 10-й округ! Йдучи в обласну раду, я планую лобіювати інтереси молоді, спорту, патріотичного виховання, допомоги ветеранам Україно-московської війни та верствам населення, які потребують допомоги”, – написав Костишин. 

Ще в липні йому вручили підозру за ч. 2 ст. 296 ККУ (хуліганські дії, вчинені групою осіб) за фактом зриву закритого тренінгу з питань ЛГБТ для журналістів, що відбувався в залі вінницького готелю “Поділля” 1 лютого.

Костишин, який брав участь у зриві, опублікував відео нападу та назвав акцію попереджувальною. Пізніше він заявив про наміри організації зривати будь-які заходи, пов’язані з темою ЛГБТ у Вінниці.  

Раніше ZMINA докладно писала про організацію “Едельвейс” і, очолювану Костишиним.

Зокрема, у її статуті йшлося, що на початках вона “мала виключно націонал-соціалістичні погляди, короткий список проведених акцій, основні з яких – боротьба з “унтерменшами” (нижчий сорт людей): залякування, фізичні зауваження та просто пояснення, що в білій Україні їм не місце”.

Так, Костишин у соціальних мережах цитував Гітлера та непокоївся “майбутнім білих дітей”.    

Згодом статут оголосили недійсним, оскільки організація “пішла шляхом дійспрямованих на позиціонування себе як сильної структури, в майбутньому, можливо, сильної політичної сили у Вінниці”. 

Попри це “Едельвейс” усе ж продовжила практикувати певні насильницькі та хуліганські дії, вдаватися до мови ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті.  

ZMINA звернулася по коментар до “Європейської солідарності” стосовно запрошення Романа Костишина до команди партії.