Керівниця запорізької дитячої клінічної лікарні №1 розказала про своє відношення до ЛГБТ-спільноти. Слова Валентини Ліхачової з’явилися в газеті однієї з політичних партій.

Зокрема, головна лікарка медзакладу заявила, що суспільство має мовчати про ЛГБТ. «Чому ми, люди з нормальною орієнтацією, які сповідують загальноприйняті людські цінності, повинні пояснювати дітям і онукам усю мерзотну суть гомосексуалізму. Запоріжжя – місто зі славетним історичним минулим, багатонаціональне та працелюбне, життєрадісне і не боїться труднощів. Давайте проводити Покровські ярмарки, а не гей-паради! Ми повинні, заради дітей та онуків, опиратися усьому, що розбещує їхні душі».

Також лікарка дозволила собі трансфобний коментар: «Уявіть, що підліток заявив батькам, що хоче змінити стать. Він не бачить себе більше хлопцем, жінкою хоче стати! Так що, батьки, збирайте гроші на операцію!».

У свою чергу, в благодійному фонді «Гендер Зед» обурені неосвіченістю головної лікарки медзакладу. «Прикро бачити, що людина, яка називає себе експертом у медичній сфері, дозволяє собі так сильно помилятися. По-перше, правильно говорити не «гомосексуалізм», а «гомосексуальність». Ще у 1990 році ВООЗ виключила гомосексуальність зі списку хвороб. По-друге, гомосексуальна, бісексуальна та гетеросексуальні орієнтації у науковому світі вважаються нормою. По-третє, пропагувати гомосексуальність неможливо, тому говорити про те, що хтось «розбещує чиїсь душі», некоректно.

А ще нас шокує відверта мова ворожнечі від головної лікарки, яка колись складала клятву Гіппократа та обіцяла допомагати пацієнтам та пацієнткам у будь-якій ситуації, замість цього навпаки шкодячи їм. Транс*перехід – це довгий і складний процес для людини. І він точно не відбувається так, як описала Ліхачова. Національне дослідження шкільного середовища в Україні показало, що кожен другий школяр зазнає утисків і навіть фізичних нападів через сексуальну орієнтацію, а кожен третій — через гендерну експресію. Гадаємо, посаду головного лікаря дитячої клінічної лікарні має обіймати людина, яка розуміється у таких важливих речах, і не дозволяє собі гомофобію і трансфобію до власних пацієнтів та пацієнток. Таким псевдо-фахівцям не місце у професійному світі».

Також у фонді «Гендер Зед» закликали бюджетні сфери не здобувати політичні бали перед виборами і не займатися чорним піаром, паразитуючи на темі ЛГБТ. «Вибори починаються і закінчуються, а взаємодія пацієнтів і пацієнток з лікарями та лікарками не закінчується ні на хвилину. Тому замість того, аби давати гомофобні і трансфобні інтерв’ю, радимо Валентині Ліхачовій пройти курси підвищення кваліфікації. Наприклад, записатися на наш тренінг «Школа толерантності». Ми залюбки навчимо її правильній лексиці та недискримінації» – заявив Ростислав Мілевський.

Запорізький фонд «Гендер Зед» направив звернення до Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради, у Міністерство охорони здоров’я, а також Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини з проханням розібратися у ситуації та дати належну оцінку висловлюванням Валентини Ліхачової.